Trzy nowe samochody pod lup± EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Trzy nowe samochody pod lup± EuroNCAP
Od tego roku testy EuroNCAP uległy licznym zmianom. Przez co zdobycie pięciu gwiazdek stało się jeszcze trudniejsze. Tym razem do testu z twardymi przeszkodami stawiły się Hyundai Tuscon, Mazda MX-5 oraz Opel Karl. Tylko jeden z wymienionych samochodów zdołał zdobyć pięć gwiazdek, a został to koreański model Hyundai Tuscon. Pozostałe dwa musiały zadowolić się czterema gwiazdkami.


Fot. Euro NCAP

Hyundai Tyscon to wyj±tkowy model wobec swojego poprzednika poziom bezpieczeństwa bardzo mocna wzrósł. Wynik 86% w ochronie dorosłych oraz 85% w przypadku młodszych pasażerów zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i stawia ten model w swoim segmencie bardzo wysoko. Hyundai zadbał także mocno o ochronę pieszych 71%. W przypadku wypadku z takim uczestnikiem, Tuscon daje duży poziom amortyzacji siły uderzeniowej. Dodatkowo dostępny jest system automatycznego wykrywania przeszkody i hamowania. W tym zakresie, a wiec aktywnych systemów bezpieczeństwa koreański samochód zdobył 71%.

Fot. Euro NCAP

Mazda MX-5 to chyba najbezpieczniejszy samochód w zakresie ochrony pieszych. Wynik 93% nie musi być jednak zaskoczeniem. Nie duża powierzchnia uderzeniowa oraz nie wysokie nadwozie bardzo dobrze radz± sobie z amortyzacj± siły podczas takie wydarzenia. Ochrona dorosłych wypadła w japońskim roadsterze na poziomie 84%. W przypadku przewożeniu dzieci ten wynik mie¶ci się w 80%. Jedynie aktywne systemy bezpieczeństwa to pięta Achillesa tego modelu ta kategoria oceniona została tylko na 64%.

Fot. Euro NCAP

Ostatni i zarazem najmniejszy z testowanych w tym rzucie samochód w każdej z kategorii oceniony został podobnie. Bezpieczeństwo dorosłych 74%, młodych pasażerów 72%, pieszych 68% oraz systemy bezpieczeństwa 64%. Jednak mimo nie dużych wymiarów, samochód poradził sobie nadmiernie dobrze. Trzeba pamiętać, że w tej konstrukcji nie ma dużo miejsca na różnego rodzaju strefy zgniotu oraz innych odbieraj±ce siłę z uderzenia rozwi±zań.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-07 20:39:53
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Trzy-nowe-samochody-pod-lupa-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Tre¶ć

Twoja wypowiedĽ musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będ± tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

¦ledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatno¶ci|Kontakt