Trzy nowe samochody pod lupą EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Trzy nowe samochody pod lupą EuroNCAP
Od tego roku testy EuroNCAP uległy licznym zmianom. Przez co zdobycie pięciu gwiazdek stało się jeszcze trudniejsze. Tym razem do testu z twardymi przeszkodami stawiły się Hyundai Tuscon, Mazda MX-5 oraz Opel Karl. Tylko jeden z wymienionych samochodów zdołał zdobyć pięć gwiazdek, a został to koreański model Hyundai Tuscon. Pozostałe dwa musiały zadowolić się czterema gwiazdkami.


Fot. Euro NCAP

Hyundai Tyscon to wyjątkowy model wobec swojego poprzednika poziom bezpieczeństwa bardzo mocna wzrósł. Wynik 86% w ochronie dorosłych oraz 85% w przypadku młodszych pasażerów zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i stawia ten model w swoim segmencie bardzo wysoko. Hyundai zadbał także mocno o ochronę pieszych 71%. W przypadku wypadku z takim uczestnikiem, Tuscon daje duży poziom amortyzacji siły uderzeniowej. Dodatkowo dostępny jest system automatycznego wykrywania przeszkody i hamowania. W tym zakresie, a wiec aktywnych systemów bezpieczeństwa koreański samochód zdobył 71%.

Fot. Euro NCAP

Mazda MX-5 to chyba najbezpieczniejszy samochód w zakresie ochrony pieszych. Wynik 93% nie musi być jednak zaskoczeniem. Nie duża powierzchnia uderzeniowa oraz nie wysokie nadwozie bardzo dobrze radzą sobie z amortyzacją siły podczas takie wydarzenia. Ochrona dorosłych wypadła w japońskim roadsterze na poziomie 84%. W przypadku przewożeniu dzieci ten wynik mieści się w 80%. Jedynie aktywne systemy bezpieczeństwa to pięta Achillesa tego modelu ta kategoria oceniona została tylko na 64%.

Fot. Euro NCAP

Ostatni i zarazem najmniejszy z testowanych w tym rzucie samochód w każdej z kategorii oceniony został podobnie. Bezpieczeństwo dorosłych 74%, młodych pasażerów 72%, pieszych 68% oraz systemy bezpieczeństwa 64%. Jednak mimo nie dużych wymiarów, samochód poradził sobie nadmiernie dobrze. Trzeba pamiętać, że w tej konstrukcji nie ma dużo miejsca na różnego rodzaju strefy zgniotu oraz innych odbierające siłę z uderzenia rozwiązań.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-07 20:39:53
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Trzy-nowe-samochody-pod-lupa-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt