Forum - Motosport - Rajdy:

Eko rajdy

Autor
Tre��

2010-08-25 14:26:33
Rajdy, które ze względu na ceny paliw w Polsce, powinny być obowiązkową lekturą dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na tankowanie do pełna każdego dnia. Zawsze jest to dla mnie niezwykle interesujące ile najmniej paliwa potrzeba na pokonanie dystansu 100 km. To zdecydowanie dobra lektura dla osób poszukujących najbardziej ekonomicznego z punktu zużycia paliwa samochodu. W ubiegłym roku podczas ekorajdu na targach Auto Moto Show w Sosnowcu spalanie na poziomie 2,65 l/min zdobył kierowca Toyoty Yaris, kolejne miejsca przypadły: Skoda Fabia- 3,49, Honda Insight 2 - 3,67, Honda Insight 1 - 3,81. Są też rajdy pod konkretny samochód np. Toyota Eco-Challenge 2010, który odbył się pod koniec ubiegłego miesiąca, który zakończył się najlepszym wynikiem dla Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego - 3,4 l/100 km. Peugeot też coś takiego organizował i chyba był nawet jakiś konkurs, w którym można było wygrać uczestnictwo. Chcielibyście się sprawdzić jak bardzo ekonomicznie potraficie jeździć?

2010-09-03 22:03:17
To naprawdę świetna inicjatywa, można dowiedzieć się wiele nie tylko o swoim samochodzie ale także o umiejętnościach eko-jazdy w starciu z użytkownikami takich samych pojazdów.
 

Dodaj twoją odpowiedź˝

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść:

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum eGazety mó-samochód.pl.Giełda
Cena: 0.00 zďż˝
© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt