Kia Ceed GT Line, połączenie GT ze zwykłym Ceedem

Rozmiar tesktu A A A
-
 Kia Ceed GT Line, połączenie GT ze zwykłym Ceedem
Koreański producent podczas targów w Genewie, 3 marca zaprezentuje swojego kompaktowego Ceeda w wersji GT Line. Wraz z nim, debiut będzie miał także nowy silnik T-GDI z trzema cylindrami oraz nowa 7 stopniowa dwu sprzęgłowa przekładnia. Dzięki temu samochód ma nie tylko być bardziej ekologiczny, ale także zapoczątkować nowe lepsze warunki pracy silników.


Nowy Kia Ceed GT Line to nic innego jak połączenie sportowej stylistyki modeli GT i pro_ceed GT w wyposażeniu konwencjonalnej wersji samochodu. Dzięki temu nabywca będzie mógł się cieszyć bardziej sportowym wyglądem nadwozia bez potrzeby rezygnowania z wyposażenia, które wpływa na komfort rodzinny podczas dłuższych podróżach. Samochód w przeciwieństwie do Ceed GT oraz pro_ceed GT będzie dostępny we wszystkich trzech wariantach nadwozia - 3 i 5 drzwiowy hatchback oraz kombi.

Fot. Kia

Wraz z nową linią Ceed pojawi się w ofercie także nowa jednostka napędowa. Zaliczana do silników z rodziny downsizing posiada pojemność jednego litra. Jednostka wyposażona w dodatkową turbinę osiąga moc maksymalną 120 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 172 Nm. Co jest porównywalne z aktualnymi napędami w ofercie Kii o pojemności 1.6l, jednak wobec aktualnych znacznie tańsze w eksploatacji codziennej.

Jednak modernizacja dopadła także inne jednostki napędowe dostępne w rodzinie modelu Ceeda. Tak też silnik wysokoprężny o pojemności 1.6l otrzymał 5 koni mechanicznych więcej co daje wynik 133. Przełożenie ma to także na moment obrotowy który wzrósł o 20 do 285 Nm. Silnik ten będzie także dostępny z nową siedmiostopniową dwu-sprzęgłową skrzynią biegów, co przełożyło się na kolejny wzrost momentu obrotowego do 300Nm.

Fot. Kia

Samochód swój debiut rynkowy odbędzie dopiero w czwartym kwartale 2015 roku. W między czasie pojawić mają się bardziej szczegółowe informacje co do wyposażenia oraz wszystkich danych technicznych związanych z tym samochodem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-21 13:09:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kia-Cee-d-GT-Line--polaczenie-GT-ze-zwyklym-Cee\-dem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt