Astra + OPC = przyjemność z jazdy

Rozmiar tesktu A A A
-
Astra + OPC = przyjemność z jazdy
Najnowsze usportowione dziecko Opla z segmentu C - Astra OPC, może pochwalić się co prawda tylko silnikiem o pojemności 2.0l, jednak pozory mylą. To jednostka z turbodoładowaniem, o mocy 280 KM oraz z wysokim momentem obrotowym 400 Nm. Astra ma dzięki temu potencjał przyspieszania do 100km/h w zaledwie 6 sekund. Ponadto wyczynowe zawieszenie HiPerStruts zapowiada bardzo dużo wrażeń podczas jazdy. Kolejny fakt, który może ucieszyć fanów polskiej motoryzacji, to że samochód produkowany jest w Polsce, w fabryce Opla w Gliwicach.


Ceny tego bolidu klasy średniej zaczynają się od 127 950 złotych. Otrzymujemy za to już w standardzie wyposażenie prawie że idealne.

W przypadku nowej Astry OPC warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza, to rewelacyjne zawieszenie High Performance Struts (HiPerStruts), dzięki któremu mamy zapewnioną bezkompromisową moc w każdej sytuacji na drodze. Ponadto połączenie z układem FlexRide oznacza, że samochód ma ponad przeciętne możliwości jezdne. Tryb standard gwarantuje bardzo wysoki komfort jazdy nawet na słabszych nawierzchniach, z kolei tryb sportowy zapewnia większą zrywność. Jednak dla tych, którzy lubią prawdziwą sportową jazdę, tryb OPC będzie jej kwintesencją – reakcje kierownicy jak i pedałów są natychmiastowe, nawet przy najlżejszym ruchu, a podwozie daje satysfakcję z najbardziej dynamicznego stylu jazdy, jaki można sobie wyobrazić.

Druga rzecz warta uwagi, to nowoczesne i dostępne tylko w Astrze OPC, fotele kubełkowe. Nowe siedzenia kierowcy i pasażera są lżejsze aż o 45% od tych tradycyjnych, stosowanych u konkurencji. To dzięki zastosowaniu organicznego materiału kompozytowego, formowanego wtryskowo. Kazde siedzisko jest konfigurowalne na w 18 różnych sposobów.

Wszystkie nowe i unikatowe technologie zastosowane w OPC zostały poddane testowi wytrzymałościowemu na słynnym torze Nürburgring w Niemczech. 10 000 km ekstremalnej jazdy na północnej pętli odpowiada około 180 000 km przejechanych na tradycyjnych ulicach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-07-21 13:33:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Astra-OPC-=-przyjemnosc-z-jazdy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt