Audi Q5 kolejny model z napędem typu PHEV

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi Q5 kolejny model z napędem typu PHEV
Model Audi Q5 niemieckiego producenta Audi dołącza do floty pojazdów z napędem typu PHEV. Pełne oznaczenie zelektryzowanego auta to Audi Q5 55 TFSI e quattro. Na wyłącznie elektrycznym trybie, niemiecki SUV może pokonać nawet do 40 kilometrów. Kierowca może skorzystać także z jazdy tylko na elektrycznym silniku do prędkości 135 km/h. Wykorzystując jednak tradycyjną dwulitrową jednostkę spalinową o mocy 252 KM oraz elektryczne wsparcie, średnie spalanie auta spada do niskiego poziomu 2,1 – 2,4 litra benzyny na 100 km.


Fot. Audi

Wykorzystując obie technologie równocześnie kierowca ma do dyspozycji 357 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 500 Nm, to pozwala na osiągniecie 100 km/h w zaledwie 5,3 sekund. Maksymalna prędkość auta w tej wersji wynosi 239 km/h. Układ napędowy połączony jest z siedmiobiegową automatyczną przekładnią DSG. W tym modelu nie zabraknie także przełożenia napędu na wszystkie cztery koła - quattro. Zelektryzowana wersja modelu Audi Q5 otrzyma także szereg opcji wyposażenia dostępne tylko w tej wersji oraz wysoki standard na sam start.

Fot. Audi

Wyżej zawieszony model oferowany będzie ze specjalnymi przygotowanymi dla modeli PHEV 18 calowymi felgami, oszczędnymi LEDowymi reflektorami, sportowymi fotelami, nie zabraknie także klimatyzacji z obsługą trzech stref. Samochód do oferty Audi wejdzie w trzecim kwartale. W Niemczech cena za ten model wynosić będzie od 60 450 Euro.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-21 16:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-Q5-kolejny-model-z-napedem-typu-PHEV

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt