Audi TT Cup już na start z nową gwiazdą

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi TT Cup już na start z nową gwiazdą
W pierwszym sezonie Audi TT Cup trzeba było długo czekać na pojawienie się dominującego kierowcy w stawce. Wtedy pałęczkę przejął polski kierowca Jan Kisiel, który w połowie sezonu zdominował Audi TT Cup. Teraz lukę po naszym kierowcy zapełnił zaledwie 16 letni Sheldon van der Linde z republiki południowej afryki. Młodziutki kierowca bez problemu poradził sobie z trudnym i nowym dla niego torem. Pierwszy wyścig na Hockenheim wygrał z przewagą trochę ponad 1 sekundy. Drugą rywalizacje już po zapoznaniu się z torem z różnicą ponad 7 sekund. Jednak nie był on jedynym debiutantem w tym sezonie, który poradził sobie bardzo dobrze podczas pierwszego weekendu wyścigowego.


Fot. Audi TT Cup

Po odejściu do wyższych serii wyścigowych mistrza z poprzedniego sezonu Audi TT Cup, Jana Kisiela. Polskę reprezentuje teraz wyłącznie Gosie Rdest. Jest to także jedyna kobieta w stawce. Pierwszy wyścig nowego sezonu zakończyła ona na dobrym szóstym miejscu. Drugi wyścig poszedł nieco gorzej przez co finalnie na mecie znalazła się na 10 miejscu. Specjalnymi gościnnymi kierowcami pierwszej kolejki Audi TT Cup byli dawny pilot F1 – Scott Speed oraz Andreas Mikkelsen. Kolejny wyścig drugiego sezonu Audi TT Cup odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Od 26 do 28 maja na torze Nurburgring odbędzie się druga runda drugiego sezonu Audi TT Cup.

Fot. Audi TT Cup

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-08 22:55:54
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-TT-Cup-juz-na-start-z-nowa-gwiazda

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt