Audi stawia na diesla z elektrycznym wsparciem w modelu S5

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi stawia na diesla z elektrycznym wsparciem w modelu S5
Seria samochodów Audi z rodziny S, to sportowa linia aut niemieckiego producenta. Dotychczas pod maską tych modeli znaleźć można było jednostki benzynowe. Niestety do tego czasu. Nowa seria S5 w Europie stawia na silnik wysokoprężne. Wszystko z powodu nowych wymogów Unii Europejskiej co do emisji spalin, które wymuszają na producentach horrendalne redukcje. Aby spełnić nowe wymogi Unijne, Audi musiało do wysokoprężnego silnika dodać moduł elektryczny, który raz jeszcze pozwolił zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo. Efekt końcowy to 3.0 TDI o łącznej mocy 347 KM oraz maksymalnym moment obrotowy o wartości 700 Nm.


[id_zdjecie2]Mimo nowszych technologii, przyspieszenie wobec poprzedniej generacji auta spadło o 0,1 sekundy w sprincie do 100 km/h. Za to spalanie obniżyło się diametralnie do zaledwie 6,2 litra na 100 km liczone według normy WLTP. Na szczęście silnik to jedyna zmiana producenta, która może zaważyć w sukces tego modelu. Bez zmian pozostał napęd na cztery koła quattro, który zapewnia nie tylko odpowiednią przyczepność, ale także odpowiednie właściwości jezdne. Klientom pozostaje także nadal wybór pomiędzy klasyczny Sportback lub też dynamiczne i sportowe Coupe. Audi S5 w swojej nowej odmianie to także model, który stawia na wysoki poziom komfortu jak też zaawansowane rozwiązania technologiczne w zakresie multimedialnym i bezpieczeństwa.

[id_zdjecie3]
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-06 06:42:22
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-stawia-na-diesla-z-elektrycznym-wsparciem-w-modelu-S5

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt