Audi szuka alternatywy dla elektrycznych samochodów

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi szuka alternatywy dla elektrycznych samochodów
Audi idzie we własnym kierunku jak chodzi o kolejne rozwiązania w zakresie zasilania przyszłościowych samochodów. Zamiast wodoru Audi idzie w kierunku e-benzyny. Wraz ze swoimi partnerami, koncern czterech pierścieni wytworzył wystarczająco dużo paliwa aby móc wykonać pierwsze silnikowe testy nowego paliwa. Razem z Global Bioenergies S.A., koncern wyprodukował w sumie 60 litrów e-benzyny. Nowe paliwo ma wiele zalet, najważniejsza to brak zależności od dostaw ropy, dodatkowo nowe paliwo jest kompatybilne z aktualną infrastrukturą. Pierwszy etap wytworzenia nowego paliwa to wytworzenie gazu izobutanu ( C4H8 ). Kolejny proces ma na celu uzupełnienie gazu o cząstki wodoru dzięki czemu powstaje izooktan ( C8H18 ). Dzięki takiemu procesu paliwo nie zawiera ani siarki, ani szkodliwych benzenów. Co przyczynia się do zmniejszenia wytwarzanych zanieczyszczeń w trakcie eksploatacji nowego paliwa. Alternatywa Audi wobec wodoru niesie ze sobą wiele zalet takie jak łatwiejszego i bezpieczniejszego przechowywania, jednak nadal do atmosfery przedostają się liczne zanieczyszczenia w trakcie spalania.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-19 23:05:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-szuka-alternatywy-dla-elektrycznych-samochodow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt