Bugatti Chiron, nowy rozdział w historii Francuskiej marki

Rozmiar tesktu A A A
-
Bugatti Chiron, nowy rozdział w historii Francuskiej marki
Człowiek chce zawsze więcej, szybciej i dalej. Wszystkie granice kiedyś muszą paść nawet te wyznaczone przez fizykę. Pierwszym dowodem na to był Veyron ponad 10 lat temu. Teraz podczas targów Genewie po raz kolejny marka ta pokazała, że każdą granicę można przesunąć przynajmniej o krok dalej. Bugatti Chiron nie tylko prezentuje się z nową bardziej dynamiczną linią nadwozia, ale także dużymi zmianami w zakresie technologicznym. Jesień w tym roku będzie gorąca, przede wszystkim dla nowych właścicieli tego modelu. Pojazd ten trafi właśnie na jesieni tego roku na ulice i będzie bił kolejne rekordy prędkości i przyspieszenia. Produkcja samochodu została ograniczona na 500 egzemplarzy z czego już 1/3 została wstępnie zakupiona. Cena podstawowa modelu wynosi 2.4 miliona Euro, ponad 10 milionów złotych.


Fot. Bugatti

Bugatti Chiron posiada jedną z najbardziej zaawansowanych jednostek napędowych, jakie powstały w motoryzacji. Moc 1500 koni mechanicznych z jednego silnika to rewelacyjne osiągnięcie, które trudno będzie przebić konkurencji przez najbliższe lata. Maksymalny moment obrotowy który wynosi 1600 Nm jest dostępny w przedziale od 2 tyś do 6 tyś obrotów. Wszystko to z jednego silnika o pojemności ośmiu litrów w układzie W16. Wspierany przez 4 turbosprężarki pracujących w dwóch fazach. Brzmi to wszystko skomplikowane i jest też. Przekłada się jednak na rewelacyjne osiągi. Pierwsze 100 km/h Bugatti Chiron osiąga w poniżej 2,5 sekundach. Maksymalna prędkość ograniczona została do 420 km/h.

Fot. Bugatti

Jedyny w swoim rodzaju super sportowy samochód Bugatti Chiron zachwyca nie tylko osiągami, ale także nowym bardziej dynamicznym wyglądem na zewnątrz i luksusowym wnętrzem. Forma oraz charakterystyczny przód z nie dużym grillem pozostał, zmieniły się jednak reflektory, prowadzenie i grubość linii oraz tył samochodu. Każdy z tych elementów przyczynia się do tego, że samochód jeszcze bardziej budzi pożądanie. Nowe reflektory oraz tył samochodu - co prawda z dodatkowym spoilerem i innym układem wydechowym, można było już podziwiać podczas targów IAA w Niemczech. Kiedy to na stanowisku Bugatti pokazany został koncepcyjny model z gier komputerowych Vision Gran Turismo. Nowe prowadzenie linii nadwozia wzmacnia charakterystyczny design tego samochodu, które są także częścią nowego mocno do przodu wyciągniętego nosa Bugatti Chiron.

Fot. Bugatti

Wnętrze nowego Bugatti Chiron skierowane zostało ku kierowcy. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu usunięte zostały niemalże wszystkie elementy, który odwracały by uwagę kierowcy od ulicy lub też nie były w zasięgu ręki. Wnętrze stało się także dużo jaśniejsze. Wszystko dzięki jasno niebieskiemu podświetleniu każdego z przycisków funkcjonalnych. Samochód posiada także bagażnik o pojemności 44l, wystarczający duży aby móc w nim schować walizeczkę, która mieście się także w kategorii bagażu podręcznego w samolotach. Budzi to jednak pytanie czy posiadając Bugatti Chiron, lata się samolotem rejsowym i czy nie szybciej dotrzeć na miejsce tym samochodem niż samolotem.

Fot. Bugatti

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-06 06:09:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Bugatti-Chiron--nowy-rozdzial-w-historii-Francuskiej-marki

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt