Chevrolet Spark, nadzieja GMC

Rozmiar tesktu A A A
-
Chevrolet Spark, nadzieja GMC
W całej historii General Motors Corporation bardzo trudno znaleść model, który musi osiągnąć sukces za wszelką cenę. Takie zadanie ma właśnie Chevrolet Spark. Ostateczna wersja produkcyjna została ukazana na targach samochodowych we Frankfurcie. GM ma wielki problem, biorąc pod uwagę bardzo złą sytuację ekonomiczną na świecie ciężko znaleźć pozytywy dla koncernu z Detroit. Dwa ostatnie i niezwykle udane modele mają wyprowadzić GM na prostą, te modele to Spark i Cruze.


Design

Bardzo cieszy mnie fakt, iż model produkcyjny nie odbiega w znaczącym stopniu od prototypu zaprezentowanego dwa lata temu w Nowym Jorku. Przód to przede wszystkim potężny grill z idealnie wkomponowanym logo Chevroleta. Ciekawostką w nowym maluchu są światła, a dokładniej jedne z najdłuższych kloszy lamp przednich w historii motoryzacji. Bok pojazdu dzięki odpowiednio dobranym przetłoczeniom jest masywny a zarazem dynamiczny. Sprytnie ukryte klamki tylnych drzwi przypominają patent wykorzystywany w Alfie Romeo 156. Tył samochodu to ostre, przemyślane linie, których dopełnieniem jest sporych rozmiarów spojler znajdujący się nad tylną szybą.

Wnętrze

Wnętrze wreszcie można uznać za mocną stronę pojazdu zza oceanu. Jest całkowicie przeprojektowane, materiałów użytych w tym modelu próżno szukać w jakimkolwiek innym małym samochodzie GM. Nareszcie doczekaliśmy się wygodnych foteli te z modelu poprzedniego były skandaliczne, miałem uczucie jakbym usiadł na stołeczku w kuchni. Całość jest przestronna jak na ten segment. Wyraźnie zauważamy, że wnętrze jest zaprojektowane pod Europejczyków.

Silniki

Do dyspozycji mamy dwie jednostki napędowe, obie zbudowane przy znacznym udziale aluminium.

1.0l, 66KM,
1.2l, 78KM,

Mocniejsza jednostka wygląda bardzo ciekawie, rozpędza pojazd do 100km/h w jedyne 12.4s a średnie spalanie w cyklu miejskim nie powinno przekroczyć 5.8l na 100km.

Podsumowanie

Po raz pierwszy w przypadku wprowadzenia na rynek małego Chevroleta jestem skłonny powiedzieć „to jest to” wróżę mu sukces na europejskim rynku. Niewątpliwą zaletą jest cena, nowym samochodem możemy wyjechać z salonu za 30 990zł. Jest to konkurencyjny pojazd w swojej klasie i na pewno warto rozważyć jego zakup.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-04-26 10:09:42
Zapraszam do galerii Chevroleta Sparka zdjęcia wykonane na targach w Lipsku AMI 2010 https://www.moj-samochod.pl/Multimedia/Zdjecia/Chevrolet_Spark_AMI_2010_Lipsk

Paweł Robert Kostecki - 2010-03-24 13:21:20
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Chevrolet_Spark_nadzieja_GMC

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt