Citroen DS3 zaskoczenie, urok i dynamizm

Rozmiar tesktu A A A
-
Citroen DS3 zaskoczenie, urok i dynamizm
Citroen DS3 zadebiutował na salonie samochodowym we Frankfurcie, jest jednym z tzw. Modeli premium w swoim segmencie. Jest on bezpośrednią konkurencją dla samochodów pokroju Mini. Zważając na cenę trzeba przyznać że jest to bardzo poważny konkurent. Citroen w przyszłości planuję wypuścić całą serię samochodów sygnowanych oznaczeniem DS.


Design

DS3 to bez wątpienia nietuzinkowy samochód, wyróżnia się na tle konkurencji i przykuwa wzrok przechodniów. Jeśli lubisz wyróżniać się z tłumu w miejskich korkach to ten model jest dla Ciebie stworzony. Spore wrażenie robi płaski, dryfujący po bryle nadwozia dach oraz środkowy słupek który kończy się tuż przed połączeniem z dachem, tworząc charakterystyczną płetwę rekina.

Koncepcja stylistyczna Citroena DS3 opierała się na trzech kluczowych słowach: zaskoczenie, urok i dynamizm. Efektem tego jest pięknie rzeźbiona, zwarta i dynamiczna sylwetka, zdobiona chromowanymi elementami nadwozia. Charakterystyczny przód stanowi zapowiedz niepowtarzalnych wrażeń z jazdy, a każdy element potwierdza wysoki poziom wykończenia i dbałość o szczegóły.

Wnętrze

Po zajęciu pozycji za kierownicą w oczy rzuca się centralny zestaw wskaźników z trzema stożkowymi zegarami. Kierownica o małej średnicy i mocno wyprofilowane fotele nadają Citroenowi sportowy charakter. Górna część deski rozdzielczej nawiązuje do dryfującego dachu i wyróżnia się podobną płynnością linii. Kierowca ma łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych przełączników sterujących funkcjami związanymi z prowadzeniem samochodu. Takie zagospodarowanie stanowiska kierowcy zapewnia maksymalny komfort prowadzenia.
We wnętrzu DS3 użyto materiałów wysokiej jakości. Chromowane elementy nadają wnętrzu lekkości a połączenie ich ze skórzanym wykończeniem tapicerki daje efekt niespotykany w tej klasie samochodów.

Silniki

Citroen DS3 ma w swojej gamie aż pięć silników spełniających normy Euro V, które gwarantują płynną pracę oraz wysokie osiągi. DS3 oferuje następujące jednostki napędowe:

Dwa silniki diesla:

- HDi FAP 90KM, 5-cio lub 6-cio biegowa skrzynia manualna,
- HDi FAP 110KM, 5-cio lub 6-cio biegowa skrzynia manualna,

Trzy silniki benzynowe:

- THP 155KM, 5-cio lub 6-cio biegowa skrzynia manualna,
- VTi 120KM, 5-cio lub 6-cio biegowa skrzynia manualna oraz ze skrzynią automatyczną,
- VTi 95KM, 5-cio lub 6-cio biegowa skrzynia manualna,

Wyposażenie i bezpieczeństwo

Wszystkie modele Citroena DS3 wyposażone są w systemy wspomagające prowadzenie. Ogranicznik prędkości pozwala automatycznie ograniczyć prędkość maksymalną, jest to funkcja niezwykle przydatna w trasie. Mniej doświadczeni kierowcy zapewne polubią wskaźnik zmiany przełożenia, który sygnalizuje najlepszy moment do zmiany biegu. DS3 proponuje bardzo dobry układ hamowania oraz szereg funkcji wspomagających hamowanie ABS, ESP, EBD, BAS. Nowy model Citroena dysponuje także sześcioma poduszkami powietrznymi.

Podsumowanie

Nowy model Citroena, mały ale prestiżowy i wyróżniający się spośród tłumu DS3 jest jedną z najciekawszych opcji na rynku w swojej klasie, jest idealnym rozwiązaniem dla osoby lubiącej wyróżniać się z tłumu. Szeroka gama dynamicznych silników zadowoli także tych bardziej wymagających kierowców.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-03-15 19:58:01
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Citroen_DS3_zaskoczenie_urok_i_dynamizm

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt