Citroen DS3 Cabrio - kolejna odsłona

Rozmiar tesktu A A A
-
Citroen DS3 Cabrio - kolejna odsłona
Po sukcesie aktualnego modelu DS3, francuski koncern postanowił rozbudować serię modelu, by jeszcze lepiej dotrzeć do nowych klientów. DS3 debiutował w 2010 roku i sprzedał się jak na razie w ilości 180 tys. sztuk, a wersja Cabrio ma ten wynik jeszcze bardziej poprawić.


Nowy DS3 to trochę nietypowy cabriolet, bo w przeciwieństwie do standardów tego segmentu, w nowym francuskim modelu dach się nie składa, a rozsuwa. Dzięki temu zabiegowi między innymi dach można otwierać i zamykać przy prędkościach do 120 km/h, a do całkowitego zamknięcia potrzeba tylko 16 sekund. Do wyboru będziemy mieć 3 wersje dachu materiałowego - czarny, niebieski i tajemniczo brzmiący DS monogramme.

Wymiary nowego DS3 Carbio, to 3.95m długości; 1,71m szerokości i 1,46m wysokości. Pojazd jest przystosowany dla wygodnego podróżowania do 5 osób. Pojemność bagażnika wynosi 245 litrów, jednak mimo, że samochód należy do rodziny kabrioletów, kanapa składa się w stosunku 60:40 i pojemność całkowita nie odbiega od wersji hatchback.

Kolejną wyróżniającą się cechą modelu DS3 Cabrio, jest zastosowanie LEDowych tylnych świateł, które nadają temu pojazdowi elegancji. Ponadto producent zapewnił klientom pełno opcji komponowania swojego pojazdu. W samochodzie można nie tylko wybrać kolor nadwozia i felgi, jak to zazwyczaj bywa, ale też zdecydować o kolorze dachu i obudowie lusterka wstecznego. Dach może być wykonany w jednym z dziesięcu kolorów, które udostępnił producent.

Nie tylko na zewnątrz samochód pokazuje swojego indywidualnego ducha. Konsola, która umieszczona jest na suficie pojazdu, nie tylko służy do sterowania dachem, ale doposażona jest też w specjalne białe światło, które nadaje wnętrzu klimatu ambiente. Taka sama lampka znajduje się się ponadto w kontrolkach klimatyzacji i środkowej konsoli. Przez to w samochodzie nawet gdy jest ciemno, wszystko jest dobrze doświetlone, bez rażenia w oczy, czy dekoncentrowania podczas jazdy.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-19 23:31:40
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Citroen-DS3-Cabrio-kolejna-odslona

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt