Ekologiczna koncepcyjna wyścigówka od Mercedesa

Rozmiar tesktu A A A
-
Ekologiczna koncepcyjna wyścigówka od Mercedesa
To że samochody ekologiczne nie muszą mieć mało koni mechanicznych pod maską wiemy już od czasów turbodoładowanych silników. Mercedes poszedł krok dalej i zaprezentował podczas targów w Genewie samochód o prawdziwych sportowych osiągach z najbardziej ekologicznymi właściwościami. Model oznaczony został jako Mercedes AMG GT Concept i przynależy do rodziny sportowych aut Mercedes AMG GT. Jednak oprócz poprawionych ekologicznych walorów auto wyróżnia się od pozostałych członków tym że wyposażony został w cztery drzwi.


Fot. Mercedes

Sercem nowego Mercedes AMG GT Concept to 4.0 litrowych silnik V8 BiTurbo z dodatkowym silnikiem elektrycznym. Połączona moc dwóch układów przekłada się na 816 koni mechanicznych. Dzięki temu auto przekracza 100 km/h na liczniku po poniżej trzech sekundach. Kolejnym plusem to fakt znacznie obniżonego zapotrzebowania na paliwo oraz wzmożony zasięg. Jednostka ta, która zaprezentowana została wraz z koncepcyjnym samochodem powstała przy współpracy z zespołem Formuły 1 niemieckiego producenta samochodów premium.

Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-15 07:06:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ekologiczna-koncepcyjna-wyscigowka-od-Mercedesa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt