Ekologiczna przyszłość samochodów japońskiej marki Toyota

Rozmiar tesktu A A A
-
Ekologiczna przyszłość samochodów japońskiej marki Toyota
Toyota ma na najbliższą przyszłość ambitne plany. Do 2030 roku, a więc zaledwie w 12 lat chce sprzedawać rocznie 5,5 miliona samochodów wyposażone w silniki elektryczne. W tej liczbie znaleźć się ma aż milion egzemplarzy, które wykorzystują jako źródło energii akumulatory bądź ogniwa paliwowe. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, Toyota zaprezentowała dwa nowe samochody koncepcyjne. Mają one na celu zaprezentować nowe rozwiązania, które przyczynić mają się od wzrostu sprzedaży bardziej ekologicznych pojazdów tej marki. Koncepcyjne modele to Toyota Concept-i Series oraz Toyota FINE-Comfort Ride Concept. Pierwszy z nich to pojazd w pełni elektryczny, wykorzystujący jako źródło energii prąd skumulowany w bateriach. Drugi z modeli to auto zasilane wodorem, z którego generowany jest prąd dla silników elektrycznych.


Fot. Toyota

Pierwszy z modeli, Toyota Concept-i Series składa się tak naprawdę z różnych trzech modeli. Podstawowa wersja wyposażona została system LEARN, PROTECT oraz INSPIRE. Pierwszy LEARN ma na celu uczyć się emocji zachowania kierowcy. Aby to uzyskać, pojazd bada ton głosu kierowcy oraz jego mimikę. Te informacje porównywane są z danymi z portali społecznościowych. Rozwiązanie PROTECT ma na celu ochrony kierowcy. Samochód bada w tym celu nie tylko warunki na ulicy, ale także zachowanie kierowcy. Ostatnie innowacyjne rozwiązanie w samochodzie to INSPIRE. Ma ono na celu inicjować rozmowy z kierowcą na podstawie wcześniej zbadanego nastroju kierowcy.

Fot. Toyota

Druga odsłona koncepcyjnego modelu Toyota Concept-i to model RIDE. Auto przeznaczone został zarówno dla osób zdrowych fizycznie jak też dla tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki swoim niewielkim wymiarom auto idealnie sprawdzi się w mieście lub innych ciasnych obszarach. Drzwi w modelu otwierane są do góry, co ma ułatwiać wsiadanie i wysiadanie. Zamiast kierownicy w samochodzie znajdziemy joystick. Do tego samochód wyposażony został także w system do automatycznego parkowania. Pojazd ten to posiada także opcję inteligentnego car-sharingu. Kolejna cecha, która sprawdzi się w mieście.

Fot. Toyota

Trzecia odsłona Toyota Concept-i, to nie do końca samochód, a raczej urządzenie typu segway. Pojazd nosi oznaczenie WALK. Dzięki swoim niewielkim wymiarom, pojazd ten idealnie zmieści się na każdym chodniku, nie przeszkadzając innym pieszym. Jak sama nazwa urządzenia wskazuje pojazd ma pomóc chodzić. Trzykołowa konstrukcja zapewnia stabilność, a zaawansowane systemy pomogą uniknąć kolizji z innymi uczestnikami chodnika. Pojazd posiada ponadto system do zmiany rozstawu kół, dzięki czemu w zależności od prędkości może maksymalizować stabilność.

Fot. Toyota

Koncepcyjny model Toyota Fine Comfort Ride, to pojazd przeznaczony dla 6 osób. Auto oferuje dużą ilość przestrzeni. Źródłem zasilana pojazdu to ogniwa paliwowe. Jedno pełne zatankowanie pojazdu starcza nawet na 1000 km. Tankowanie w przypadku tego pojazdu zajmuje zaledwie 3 minuty. Silniki elektryczne zamontowane zostały bezpośrednio przy kołach, co pozwoliło zredukować długość pojazdu do minimum. Wymiary samochodu to 4,83m długości, 1.95m szerokości oraz 1.65 m wysokości.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-27 17:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ekologiczna-przyszlosc-samochodow-japonskiej-marki-Toyota

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt