Ford Mondeo 2011, face lifting w wykonaniu Forda.

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Mondeo 2011, face lifting w wykonaniu Forda.
Ford Mondeo od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Europejczyków. Model ten należy do segmentu D, czyli klasy średniej. Pierwsza generacja pojawiła się na rynku w 1993 roku. Nazwa Mondeo pochodzi od łacińskiego „mondus” oznaczającego świat. Obecnie produkowany model jest już czwartą generacją flagowego samochodu Forda. Generacja ta jest dostępna od 2007 roku, teraz doczekała się lekkich modyfikacji stylistycznych.


Design

„Nowy” wizerunek Mondeo nie będzie w żaden sposób rewolucyjny. Możemy liczyć jednak na kilka ciekawych zmian takich jak: podniesienie środkowej listwy przedniego zderzaka, zwiększenie dolnego wlotu powietrza, instalacja światła do jazdy dziennej w technologii LED, spłaszczenie pokrywy silnika oraz jeśli chodzi o tył pojazdu instalacja świateł w technologii LED.

Wnętrze

Na chwilę obecną nie mamy jeszcze zdjęć wnętrza pojazdu. Jesteśmy jednak pewni, że najnowsza odsłona Mondeo posiadać będzie nową deskę rozdzielczą, boczki drzwi oraz oświetlenie kabiny. Na liście wyposażenia znajdziemy takie dodatki jak: najnowszy system nawigacji satelitarnej, car audio, system ostrzegający o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (Lane Departure Warning znajdzie się w wyposażeniu standardowym), inteligentny system oświetlenia.

Silniki

Kosmetyczne modyfikacje dotknęły także ofertę jednostek napędowych. Najistotniejsze zmiany to:

2.0, wzrost mocy z 203KM na 240KM
2.2 Duratorq TDCi, wzrost mocy z 175KM na 200KM

Nowa dwusprzęgłowa przekładnia znajdzie się we wszystkich silnikach EcoBoost, a także jako opcja dla silnika Duratorq TDCi o pojemności 2.0 litra. Sprzedaż najnowszego modelu Forda rozpocznie się we wrześniu 2010 roku.

Podsumowanie

Ford nie zaskakuje zmianami w odnowionym Mondeo. Nie mogliśmy jednak przejść obojętnie obok jakichkolwiek modyfikacji dotyczących tak popularnego samochodu. Wszyscy bardzo dobrze znamy ten pojazd z polskich dróg, większość z nas na pierwszy rzut oka nie zauważy zmian w stosunku do modelu 2007. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest udanie się do salonu i sprawdzenie kilku ciekawych rozwiązań wyposażenia dodatkowego.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-07-01 18:07:34
Tu możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Ford_Mondeo_2011_face_lifting_w_wykonaniu_Forda.

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt