Ford rozwija technologie ułatwiające codzienne użytkowanie samochodu

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford rozwija technologie ułatwiające codzienne użytkowanie samochodu
Amerykańska marka Ford, należy do jednego z liderów wprowadzania rozwiązań, mające na celu ułatwiać codzienne korzystanie z samochodu. Lista różnych systemów dostępna w Fordach jest bardzo długa, na niektóre z nich producent posiada także wyłączność. Motoryzacja idzie aktualnie bardzo mocno w kierunku autonomicznych samochodów. Jak na razie tego typu samochody pokazała tylko garstka producentów i wyłącznie z klasy premium. Ford może się stać pierwszym producentem samochodów popularnych, który też będzie mógł zostać wyposażony w tego typu technologię.


Fot. Ford

Aktualnie Ford mocno pracuje nad autonomicznym systemem poruszania się samochodów w korkach - Traffic Jam Assist. Dla kierowcy to rozwiązanie oznaczać będzie swobodniejsze pokonywanie korków. Zamiast denerwować oraz koncentrować się na sytuację zastaną na ulicy. Osoba prowadząca pojazd będzie mogła swobodnie wyciągnąć książkę lub też komputer i wykonywać inne czynności. Samochód będzie przez cały okres jechał bezpiecznie, aż do momentu zakończenia się korku. Wtedy kierowca będzie musiał przejąć dalsze sterowanie. Wprowadzenie tego rozwiązania będzie także oznaczać bardzo duży krok w kierunku pełnego autonomicznego samochodu. System ten stanowi jednak tylko jedną z wielu rozwiązań, które będą potrzebne do stworzenia pełnego autonomicznego samochodu.

Fot. Ford

Kolejne rozwiązanie, które ma się znaleźć w Fordach to parkowanie samochodu po opuszczeniu pojazdu przez osobę kierującą nim. Bardzo przydatny system gdy widzimy miejsce parkingowe, w które samochód się zmieści. Jednak z powodu źle zaparkowanego samochodu obok. Będzie brakowało miejsce na wyjście z pojazdu. Samochód automatycznie wjeżdża w takie miejsce postojowe jak też wyjeżdża z niego. Wszystko tylko dzięki naciśnieciu jednego przycisku na pilocie. Warto także zaznaczyć, że samochody w ostatnich 40 lat urosły o prawie 25%. Jednak miejsca parkingowe pozostały tej samej wielkości.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-13 23:51:31
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-rozwija-technologie-ulatwiajace-codzienne-uzytkowanie-samochodu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt