Grupa PSA pokazała, że autonomiczne samochody są nie tylko dla marek premium

Rozmiar tesktu A A A
-
Grupa PSA pokazała, że autonomiczne samochody są nie tylko dla marek premium
Niedaleka przyszłość motoryzacja to pełna autonomizacja samochodów. Grupa PSA dołącza do grona producentów, którzy mogą się pochwalić pojazdem poruszającym się samodzielnie. 12 kwietnia dwa samochody Citroen C4 przejechały w sumie 300 km na publicznych ulicach w trybie eyes off. Jest to trzeci poziom autonomizacji, poruszania się samochodów. Tryb który nie wymaga żadnej interwencji kierowcy w samą obsługę pojazdu jazdy. Citroeny C4 uzbrojone w funkcjonalność jazdy autonomicznej pokonały trasę wynoszącą 300 km. Swoją podróż pojazdy rozpoczęły w miejscowości Velizy, a zakończyły w Amsterdamie. Na nie formalnym szycie ministrów transportu oraz firm motoryzacyjnych. Rada Europy wcześniej wydała oświadczenie wzywające rządy do silniejszej współpracy z przemysłem w zagadnieniu autonomicznej jazdy.


Fot. Citroen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-04-19 23:32:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Grupa-PSA-pokazala--ze-autonomiczne-samochody-sa-nie-tylko-dla-marek-premium

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt