Honda idzie za ciosem - Jazz jako Hybryda

Rozmiar tesktu A A A
-
Honda idzie za ciosem - Jazz jako Hybryda
Honda, jako jedyny producent w Europie, będzie posiadała trzy hybrydy w swojej ofercie. Model Jazz dołączy do sportowego CR-Z i limuzyny Insight. Ten pierwszy zostanie zaprezentowany już za miesiąc na targach samochodowych w Paryżu.


Design

Honda Jazz w wersji Hybrydowej zmieniła się trochę, w porównaniu do tej „nie ekologicznej”. Różnice zobaczyć można przede wszystkim z przodu. Grill został zapożyczony od większego modelu Insight. Zmieniono także wlot powietrza w zderzaku, na którego środku, przez zaślepkę, poprowadzono grubszą linię w kolorze nadwozia. Klosze w tylnych reflektorach zostały wymienione na przezroczyste, natomiast w klapie od bagażnika została umieszczona chromowana listwa.

Samochód dostępny będzie w palecie kolorów aktualnego modelu, wzbogaconej o zielony „Fresh Lime Green” - taki, jak przedstawiamy na zdjęciach.

Silnik

W wersji hybrydowej znajdziemy jednostkę o pojemności 1.3, znaną z Hondy Insight. Silnik pozwala przy niskich obrotach korzystać tylko i wyłącznie z napędu elektrycznego co dodatkowo pozwala zaoszczędzić na zużyciu benzyny.

Podsumowanie

Powoli będziemy musieli przyzwyczaić się do tego, że na rynek będzie wchodzić coraz więcej hybryd. A czy to dobre posuniecie rynku motoryzacyjnego, czy też tylko błądzenie w jaskini bez światła, okaże się za kilka lat. Faktem jest jednak, że pozornie ekologiczne walory hybryd, z drugiej strony sabotują nasze dążenia, ponieważ trzeba będzie gdzieś składować niebezpieczne dla środowiska, zużyte baterie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-08-26 15:43:06
Choć wiele z hybryd jest brzydka to Honda jakoś daje radę. Jazz wypada tutaj całkiem nieźle. Wizualnie wygląda jak kolejny "normalny" samochód. Sportowa CR-Z jest już nieco futurystyczna - niekoniecznie ładna, choć to ciekawy koncept. Jednak najważniejszy argument, którzy przemawia za hybrydami to ich ekonomiczność. Ekologicznie, tak jak mowa w artykule, może być już trochę gorzej. Ale coś za coś. Osobiście bym się pisał na takie rozwiązanie.

Paweł Robert Kostecki - 2010-08-26 13:24:17
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Honda_idzie_za_ciosem___Jazz_jako_Hybryda

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt