Honda zaprezentowała Europejską wersję modelu Civica

Rozmiar tesktu A A A
-
Honda zaprezentowała Europejską wersję modelu Civica
Honda Civic wchodzi do Europy ze swoją X generację, premiera odbyła się podczas targów w Paryżu. Japoński producent ponownie postawił na sportowy charakter samochodu. Prezentując najbardziej dynamiczne nadwozie, od czasu pojawienia się rodziny Civic 40 lat temu. Najnowsza odsłona Hondy Civic została opracowana od podstaw na nowo. Japoński kompaktowy hatchback może pochwalić się także najnowszej generacji system informacyjno rozrywkowym, które integruje się automatycznie z telefonami opartymi o Android oraz iOS. Nowa generacja samochodu wprowadzi pod maskę Hondy Civic także nowe turbodoładowane jednostki. Wystrojone tak, aby idealnie podkreślać sportową sylwetkę samochodu. Honda ze swoim kompaktowym modelem dołącza także do grupy producentów, którzy traktują bezpieczeństwo priorytetowo. Dzięki temu nowa Honda Civic będzie miała rozwiązania aktywnego bezpieczeństwa już od podstawowej wersji.


Fot. Honda

Nowa sportowa sylwetka Hondy Civic może zawstydzić nie jeden wyścigowy samochód. Producent z Japonii postawił przede wszystkim na dynamikę nadwozia, widać go w każdym elemencie, w każdym szczególe. Wszystkie wersje wyposażone będą standardowo w LEDowe światła do jazdy dziennej w kształcie kija hokejowego. Wobec poprzedniej generacji nowy Honda Civic został poszerzony o 3 cm oraz wydłużony o 13 cm. Kompaktowy samochód osadzony został dodatkowo na większych oponach i felgach, co także daje dodatkowy sportowy urok. Mimo ze pojazd został powiększony, jego wagę udało się zredukować o 16 kg. Podstawowa jednostka napędowa, która znajdzie się w nowym Honda Civic to nowy trzycylindrowy, turbodoładowany, benzynowy silnik 1.0 VTEC. Z niedużej pojemności udało się jednak wydostać 129 KM. Jeszcze lepiej zapowiada się 1.5l VTEC, który zastąpił 1.8l jednostkę, z niego udało się wycisnąć aż 184 KM mocy.

Fot. Honda

Dziesiąta generacja Hondy Civic to samochód o największej przestrzeni, jaką japoński producent dotychczas zaprezentował w segmencie kompaktowym. Za dodatkowy komfort odpowiadać będą wysokiej klasy materiały, spotykane często u producentów premium. Samochód dysponuje także dużym i pojemnym bagażnikiem. Jego objętość wynosi 478l. Honda Civic na wyposażeniu będzie mogła mieć także wysokiej jakości system audio dysponujący aż 465W mocy, składający się z 11 głośników. Nad bezpieczeństwem czuwać nie będą wyłącznie bierne systemy jak strefy zgniotu. Już w standardowej wersji samochód ma dysponować szereg rozwiązań aktywnego bezpieczeństwa, wspierające kierowce podczas codziennej jazdy. W ich skład wchodzą między innymi system informujący o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne hamowanie przed przeszkodami i wiele więcej.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-04 19:05:48
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Honda-zaprezentowala-Europejska-wersje-modelu-Civica

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt