Hybrydy japońskie marki Toyota coraz bardziej popularne

Rozmiar tesktu A A A
-
Hybrydy japońskie marki Toyota coraz bardziej popularne
Toyota jako lider samochodów hybrydowych może pochwalić się kolejnym sukcesem. Klienci, którzy wybierają samochody tej marki coraz częściej decydują się na zakup aut hybrydowych. W sumie producent sprzedał na naszym rynku przeszło 20 174 samochodów z ekologiczną alternatywą do zwykłych benzynowych jednostek. Liczba ta nie jest duża przyglądając się liczbą globalnym gdzie Toyota przekroczyła już przeszło 10 milionów aut. Jednak patrząc na to pod kątem ostatniego roku luty 2016 - luty 2017 połowa z tego doszła właśnie w tym krótkim okresie. Biorąc pod uwagę że producent sprzedał w tym okresie prawie 50 000 samochodów, przekłada się to na ponad 20% udziały pojazdów hybrydowych w całkowitej sprzedaży japońskiej marki na naszym rynku. Toyota oferuje aktualnie 7 modeli z tą formą napędu.


Fot. Toyota

Początek tego roku był pod względem aut hybrydowy rekordowy. Od stycznie do lutego Toyota sprzedała niecałe 10 000 samochodów, z czego ponad 2 600 aut to samochody z napędem hybrydowym. Nowym najlepiej zapowiadającym się modelem hybrydowym to Toyota CH-R, na ten model zdecydowało się w sumie 1036 klientów. Co prawda do lidera w całkowitej sprzedaży, modelu Toyota Auris którego hybrydową wersję sprzedano w ilości 9 839 brakuje jeszcze. Jednak do kolejnych aut, nowości rynkowej dużo już nie brakuje. Patrząc pod tym kątem, że na wersję hybrydową decyduje się niemal 70% klientów Toyota CH-R szybko powinna przejąć drugie miejsce i gonić Aurisa. W tym roku przypadają także 20 urodziny modelu Toyota Prius, pierwszego masowo produkowanego samochodu hybyrydowego.

Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-20 07:33:41
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hybrydy-japonskie-marki-Toyota-coraz-bardziej-popularne

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt