Hyundai NEXO drugi koreański model na wodór

Rozmiar tesktu A A A
-
Hyundai NEXO drugi koreański model na wodór
Hyundai był pierwszym producentem samochodów, który oferował fabryczny seryjnie produkowany model z napędem na wodór. Jednak to inny model zebrał laur propagowania tej najbardziej ekologicznej formy zasilana samochodów. Hyundai bazując na wiedzy oraz analizie wad poprzedniego modelu Hyundai ix35, stworzył nowe lepsze auto wykorzystujące wodór jako źródło napędu. Hyundai NEXO to już drugi pojazd w ofercie, który z rury wydechowej wypuszcza parę wodną. Różnicę w specyfikacji wobec Hyundai ix35 widać gołym okiem, Hyundai NEXO może pochwalić się zasięgiem do 800 km, a więc aż o 200 km więcej. Mimo że nowe auto jest większe o ponad 20 cm i posiada więcej mocy - 184 KM, wobec 169 KM w Hyundai i35. Na tym jednak nie koniec innowacyjności w modelu. Hyundai zastosował w tym aucie także nowy pół autonomiczny system do jazdy na autostradach i mieście. Pojazd ten może poruszać się nawet do 145 km na drogach szybkiego ruch bez potrzeby ingerencji kierowcy. Do tego dochodzi jeszcze samodzielne parkowanie samochodu RSPA. System ten działa niezależnie od tego czy kierowca znajduje się wewnątrz auta czy też stoi obok.


Fot. Hyundai

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-02-12 12:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hyundai-NEXO-drugi-koreanski-model-na-wodor

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt