Hyundai Santa Fe nowy komfortowy SUV

Rozmiar tesktu A A A
-
Hyundai Santa Fe nowy komfortowy SUV
Hyundai Santa Fe zaprezentowany został po raz pierwszy w 2001 roku. Od tego czasu do klientów trafiło ponad 1,5 miliona razy, z czego w samej Europie ponad 400 000 razy. Cechą wspólną wszystkich odsłon samochodu był wysoki poziom komfortu i przestronność auta. Nie inaczej będzie także z najnowszą wersją samochodu. Dodatkowo pojazd zyskał jeszcze na nowym poziome bezpieczeństwa, dzięki wielu nowym rozwiązaniom z zakresu aktywnej ochrony pasażerów. Nowa odsłona flagowego SUVa koreańskiego producenta może pochwalić się ponadto bardziej ekonomicznymi nowymi jednostkami.


Fot. Hyundai

Nowy flagowy SUV koreańskiego producenta stanowi kontynuacje designu takich modeli jak Hyundai Kona czy też rodzina samochodów Hyundai i30. Sercem nowego stylu to bardziej charakterystyczny grill wraz z płaskimi podłużnymi reflektorami. Kolejna cecha nowego wyglądu to większe okna. W przypadku nowego Hyundai Santa Fe dzięki temu zabiegu udało się uzyskać aż 41% więcej świata w tylnej części kabiny. Wymiary nowego Hyundai Santa Fe to 4,77m długości, 1,89m szerokości przy rozstawie osi wynoszący 2,765m. Wnętrza nowej generacji Hyundai Santa Fe jest bardziej przestronne i posiada bardziej prosty wygląd niż ma to miejsce w aktualnej odsłonie auta. Do tego dotykowy 8 calowy ekran oddzielony został od reszty konsoli przez dwa wloty powietrza.

Fot. Hyundai

Nowa generacja modelu Hyundai Santa Fe wprowadzi nie małe zmiany w zakresie jednostek napędowych. Oferta obejmować będzie teraz dwa silniki wysokoprężne oraz po raz pierwszy silnik benzynowy. Podstawowa jednostka CRDi o pojemności 2.0l dostępna będzie w dwóch wersjach mocy 150 KM oraz 182 KM. Standardowo silnik współpracuje z 6 biegową manualną przekładnią, która zamienić można za dopłatą na nową 8 biegową automatyczną. Najmocniejsza jednostka także wysokoprężna o pojemności 2.2l będzie dysponować teraz mocą 197 KM, a więc będzie słabsza o 3 KM niż w aktualnie oferowanym modelu. Nowość w modelu to silnik benzynowy Theta II o pojemności 2.4l i mocy 185 KM.

Fot. Hyundai

Hyundai Santa Fe nowej generacji może pochwalić się jednym z wiodących w systemów aktywnego bezpieczeństwa. W skład i tak już bogatego systemu znanego z aktualnej odsłony dodane zostały kolejne rozwiązania, które mają wspierać kierowcę. Tak też Hyundai zaprezentował nowy system przypominający kierowcy o pozostawieniu pasażera na tylnej kanapie. Do tego samochód blokuje otwieranie drzwi gdy system wykryje nadjeżdżający samochód zagrażajmy bezpieczeństwu wysiadającemu. Nowa funkcjonalność to także aktywowanie hamulca podczas cofania aby uniknąć kolizji. Hyundai nie stawia jednak wyłącznie na inteligentne systemu. Dodatkowo auto wykonane zostało w 57% ze stali o podwyższonej wytrzymałości co jest wynikiem lepszym o 15% niż w aktualnym jeszcze oferowanym.

Fot. Hyundai

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-05 07:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hyundai-Santa-Fe-nowy-komfortowy-SUV

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt