Rajd Szwecji wygrywa kierowca Toyoty Ott Tanak

Rozmiar tesktu A A A
-
Zwycięzca drugiego w tym sezonie wyścigu WRC został Ott Tanak. To już drugie podium tego kierowcy w tym sezonie. Dzięki temu po zakończeniu rajdu w Szwecji, wskoczył on z przewagą 7 punktów na prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców, gdzie ma aktualnie 47 punktów. Drugie miejsce na podium zajął Esapekka Lappi w swoim Citroen, ostatnie miejsce na podium przypadło Thierry Neuville w Hyundai. Zwycięzca pierwszego wyścigu w tym sezonie wielokrotny mistrz tej serii wyścigowej Sebastian Ogier nie miał szczęścia do trasy i rywalizację zakończył na ostatnim miejscu. W klasyfikacji generalnej spadł on o dwa miejsca na trzecie. Oprócz Ott Tanak, który prowadzi w klasyfikacji, wyprzedza go jeszcze Thierry Neuville. Start kolejnej rywalizacji zaplanowany został na 7 marca w Meksyku.