Nowa Auris wchodzi do polskich salonów

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Auris wchodzi do polskich salonów
Do polskich salonów w dniach 18-19 lipca wchodzi nowa wersja japońskiego bestesellera modelu Auris. Najświeższa wersja kompaktowego samochodu wniesie do modelu wiele zmian. Stylistycznie poprawiony, z nowymi bardziej ekonomicznymi jednostkami oraz przepracowanym wnętrzu. Samochód w wersji podstawowej dostępny będzie już od 59 900 zł. Z okazji nowej edycji Aurisa, wersja hybrydowa przez krótki czas dostępna będzie w cenie 79 900 zł.


Fot. Toyota

Nowa Toyota Auris wprowadza kilka nowych rozwiązań stylistycznych, które przyczyniły się że samochód prezentuje się bardziej elegancko. Wizualnie samochód został obniżony dzięki czemu sprawia wrażenie bardziej szerokiego. Dodatkowo nowe LEDowe światłą idealnie wkomponowują się w maskę nowego Aurisa. LEDowe w nowym Auris nie będą wyłącznie światła do jazdy dziennej, ale także mijania. Dzięki temu zużycie energii zostało mocno ograniczone, co w przypadku wersji hybrydowej pozytywnie wpływa na niższe wartości zużycia paliwa. Nowe reflektory mają mieć żywotność nawet do 100 tyś godzin.

Fot. Toyota

Nowy Auris kontynuuje swoje zmiany także wewnątrz. Panel centralny w samochodzie otrzymał nowy bardziej czytelny i logiczny układ, wpływający bardzo pozytywnie na łatwość jego obsługi. Kolejna zmiana wnętrza to nowe zegary, które umieszczone zostały w tubach. Dodatkowo kierowca otrzymał nowy 4,2 calowy panel, na którym wyświetlane są informacje z komputera pokładowego. W nowej Toyocie Auris zastosowano także wyższej jakości materiały, od tapicerki aż pod plastik, które są w nowej wersji zdecydowanie milsze w dotyku.

Fot. Toyota

Największe zmiany w nowym Toyota Auris zaszły jednak pod maską. Gama ich zostanie mocno zmodyfikowana. Do aktualnych jednostek benzynowych 1.33 Dual VVT-i ( 99 KM ) oraz 1.6 Valvematic (132 KM), dołączy nowy turbodoładowany silnik 1.2T. Jednostka ta będzie generowała moc 116 KM, mimo mniejszej ilości koni mechanicznych jej dynamika będzie bardzo zbliżona do najmocniejszego silnika benzynowego. W przypadku jednostek wysokoprężnych do oferty dołączy silnik 1.6D 4D. Zastąpi on jednostkę 2.0 D 4D, a generować będzie moc 112KM. Drugi silnik wysokoprężnych 1.4D 4D otrzyma kilka modyfikacji, które przyczynią się na bardziej ekonomiczne zużycie i lepsze osiągi.

Fot. Toyota

Silniki 1.2T oraz 1.6 Valvematic, będą dostępne z nową przekładnią Multidrive S. Automatyczna skrzynia biegów będzie posiadać 7 stopni oraz tryb sport pozwalające na sekwencyjną zmianę przełożenia. Ponadto Aurisy z silnikami 1.2T, 1.6 Valvematic, 1.6 D 4D i napędem hybrydowym będzie posiadać wielowahaczową tylną konstrukcję. Przełoży się to na lepsze prowadzenie samochodu przy dużych prędkościach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-07-12 23:22:35
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Auris-wchodzi-do-polskich-salonow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt