F1 w Ameryce, Vettel z nowym rekordem

Rozmiar tesktu A A A
-
F1 w Ameryce, Vettel z nowym rekordem
Podczas wyścigu w Ameryce miało rozwiązać się kilka kluczowych spraw dotyczących drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej oraz konstruktorów. Jednak na pewny wynik w tej kwestii pójdzie nam poczekać do ostatniego wyścigu w Brazylii. Najlepszy kierowca tego sezonu, Vettel, który nie miał sobie równego w tej edycji F1 i rozstrzygnął mistrzostwo na swoją korzyść kilka tygodni temu, miał szanse na zdobycie kolejnego rekordu w formie 8 wygranych z rzędu w jednym sezonie.


Fot. F1

Vettel po raz kolejny podczas klasyfikacji pokazał, że sobie równego nie ma zdecydowanie, wygrywając pole position w niedzielnym wyścigu. Drugi za nim był jego kolega z zespołu, kończący w tym sezonie karierę Australijczyk Webber. Z trzeciego miejsca swoją walkę o punkty w klasyfikacji konstruktorów dla Lotosu rozpoczął Grosjean, kierowca, który jest dużą miłą niespodzianką w tegorocznej odsłonie F1. Już podczas startu był w stanie ominąć Webbera, zbliżając się niebezpiecznie za plecy Vettelowi.

Kolejnym kierowcą, któremu udało się jeszcze zostawić Australijczyka w tyle, był Hamilton, jednak on musiał uznać w trakcie wyścigu wyższość konkurenta, spadając na czwartą pozycję. W czołówce wielkich zmian nie było i tak też wszyscy zakończyli swoją walkę o punkty, jak ją zaczęli. Na pierwszym miejscu Niemiec Vettel, drugim został Grosjean, trzecim Webber, a tuż za podium Hamilton. Dzięki tym dodatkowym punktom Brytyjczyk zwiększył swoje szanse na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej, o którą walczy z Alonso, który z kolei zakończył ostatnio na piątym miejscu.

Fot. F1

Podczas wyścigu doszło do jednego wypadku podczas pierwszego okrążenia. Adrian Sutil stracił panowanie nad swoim bolidem i uderzył w ogrodzenie. Na skutek tego wydarzenia na torze pojawił się na okres 5 okrążeń Safety car. Kolejnym przegranym został Heikki Kovalainen, zastępca Raikkonena. Już podczas startu musiał pogodzić się ze stratą 4 lokat, jednak na sam koniec wyścigu jego strata wyniosła 7 lokat, kończąc jego zmagania na 15 pozycji.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-11-18 20:46:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/F1-w-Ameryce--Vettel-z-nowym-rekordem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt