Rajdowa Fabia R5 dopuszczona do startów

Rozmiar tesktu A A A
-
Rajdowa Fabia R5 dopuszczona do startów
Kolejna odmiana sportowej Fabii dopuszczona została przez FIA do startów w rajdach. Samochód ten bazuje na najnowszej generacji miejskiego samochodu Fabii i stanowi następcę wersji S2000. Samochód będzie także kolejnym modelem, który będzie kontynuował 114 letnią historię sportów motorowych czeskiej marki.


Fot. Skoda

Skoda Fabia R5 wobec swojego poprzednika przeszła wiele modyfikacji, oprócz wyglądu i stylistyki, która podyktowana została wymogami FIA, jak też wyglądem aktualnej generacji Fabii. Zmodyfikowana została jednostka napędowa, dotychczasowa S2000 korzystała z 2 litrowego silnika, zaś R5 z 1.6 litrowego. Zgodnie z regulaminem waga samochodu nie mogła spaść poniżej 1230 kilogramów. Skoda R5 posiada ponadto stały napęd na wszystkie cztery koła oraz sekwencyjną skrzynię biegów.

Fot. Skoda

Przed oddaniem samochodu do uzyskania homologacji przez FIA, samochód przejechał testowo ponad 10 tyś km, w różnych warunkach na różnych trasach. Tak aby nie tylko spełnić wymogi narzucone poprzez FIA, ale także po to aby w bezpośrednim starciu z innymi samochodami być najlepszym jak też być najlepiej przygotowanym.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-19 09:27:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Rajdowa-Fabia-R5-dopuszczona-do-startow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt