Toyota RAV4 z napędem hybrydowym w polskich salonach

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota RAV4 z napędem hybrydowym w polskich salonach
Do polskich salonów japońskiego producenta Toyota, wjeżdżają pierwsze egzemplarze modelu Toyota RAV4 hybrid. Samochody będą dostępne już od 9 kwietnia. Wtedy też rozpocznie się dzień otwartych drzwi, który potrwa do 10 kwietnia. W drugi kwietniowy weekend będzie można między innymi przyjrzeć się z bliska, a nawet przejechać się najnowszym produktem japońskiego producenta. Model Toyota RAV4 to ponad 20 lat nieprzerwanego doświadczenia w tworzeniu najwyższej jakości SUVów o miejskich proporcjach. Cena samochodu rozpoczynać będzie się od 134 900 zł.


Fot. Toyota

Nowy model Toyota RAV4 z napędem hybrydowym dostępny będzie już o 134 900 zł. W tej cenie klient otrzyma nie tylko wysoko wyposażony samochód, ale także jeden z najbardziej zaawansowanych silników hybrydowych. W podstawowej wersji jednostka ta przekazywać będzie moc na przednią oś. W wyższych wersjach zmieni się to na napęd na wszystkie cztery koła. Podstawą nowej hybrydowego napędu modelu RAV4 będzie 2.5 litrowy silnik. Pełna moc nowoczesnego układu napędowego będzie wynosić 197KM. Mimo dużej ilości koni mechanicznych zapotrzebowanie silnika na paliwo ma ograniczać się zaledwie do 5.1l benzyny. Duża ilość mocy oraz elektryczne wsparcie silnika pozwala na rozpędzenie się pojazdu do 100km/h w zaledwie 8.3 sekundach.

Fot. Toyota

Wersja hybrydowa modelu Toyota RAV4 dostępna będzie za dopłatą także z przekazaniem mocy na wszystkie cztery koła. System o nazwie E-Four przekazuje wtedy całą moc do silników elektrycznych umieszczonych bezpośrednio przy kołach. Dzięki temu producent mógł całkowicie zrezygnować z zastosowania wałów napędowych. Dodatkowo dochodzi nowoczesna elektryczna przekładania biegów E-CVT. Zaletą jej jest nie tylko łatwa i bezproblemowa obsługa, ale dodatkowo opcja dopierania odpowiedniego trybu jazdy przy wykorzystaniu silnika elektrycznego.

Fot. Toyota

Toyota RAV4 w wersji hybrydowej będzie posiadała bardzo wysokie i bogate wyposażenie. Osoby, które wybierają samochody hybrydowe cenią sobie także bardzo wysoki poziom komfortu. Toyota RAV4 ma im to zapewnić. Oprócz wysokiej jakości system multimedialny, którego sterować można poprzez 7” dotykowy ekran. Rozwiązanie to wyposażone zostało dodatkowo w kamery, pozwalając parkować w opcji 360 stopni. Gdzie widzi się samochód na ekranie z góry. Na pokładzie znajdą się skórzane elementy jak też obicia siedzeń. Fotel kierowcy sterowany jest w różnych poziomach i pozwala na dobranie najlepszej i najbardziej wygodnej pozycji do długich podróży. Na zewnątrz samochód stroić będą między innymi duże 18” felgi aluminiowe. Przez zaglądaniem do samochodu chronić będą przyciemniane tylne szyby.

Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-14 21:43:25
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-RAV4-z-napedem-hybrydowym-w-polskich-salonach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt