Volkswagen Atlas nowy wymiar 7 osobowych SUV-ów

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen Atlas nowy wymiar 7 osobowych SUV-ów
Niemiecki producent Volkswagen przedstawił podczas zamkniętej imprezy ulokowanej na molo w Santa Monica, swój nowy duży przeznaczony dla 7 osób SUV o nazwie Atlas. Kolejny przystanek tego modelu będą targi w mieście Aniołów Los Angeles, tam samochód zaprezentowany zostanie prasie 16 listopada, zaś targi dla przeciętnych użytkowników udostępnione zostaną od 18 do 27 listopada. Volkswagen Atlas to kolejna duża premiera, którą zobaczymy podczas tych targów. Nowy niemiecki SUV ma sobą reprezentować najważniejsze cechy charakteru samochodu z przeznaczeniem na amerykański rynek. Tak więc można się spodziewać, że model będzie miał dużo przestrzeni, najwyższej klasy wyposażenie oraz mocne jednostki napędowe.


Fot. Volkswagen

Liczący 5m długości SUV otwiera nowy rozdział we wzornictwie tej marki. Samochód ten przy okazji będzie największym dotychczas oferowanym samochodem na ten rynek. Linia modelu jest dużo prostsza niż to co dotychczas niemieccy styliści prezentowali. Można nawet śmiało stwierdzić, że przód samochodu idealnie nadawał by się do tradycyjnego pickupa. Volkswagen Atlas oferowany będzie z jedną z dwóch jednostek napędowych. Podstawowy silnik 2.0 TSI dysponować będzie mocą 238 KM. Drugi z silników VR6 oparty będzie na silniku o pojemności 3.0l i dysponować będzie mocą 280 KM. Do tego mocniejsza jednostka występować będzie z napędem na przednia oś lub na wszystkie cztery koła ( 4Motion ). Oba silniki współpracują z 8 biegową automatyczną skrzynią biegów.

Fot. Volkswagen

Volkswagen Atlas to nie tylko największy samochód, który będzie oferowany przed tego producenta. Do tego będzie to też najbardziej technologicznie zaawansowany pojazd tej marki. Nie zabraknie w nim żadnego dotychczas dostępnego systemu aktywnego wspierania kierowcy. Volkswagen Atlas dzięki pełnego dostępu do internetu dysponować będzie rozwiązaniami jak szukanie najlepszej drogi w nawigacji w przypadku natrafienia na trudności samemu będzie korygować trasę. Szukanie miejsca parkingowe, a nawet sam manewr także będzie jednym z zadań które ten model będzie potrafił wykonać. Do tego dojdzie także zaawansowany system audio składający się z 12 głośników o sumarycznej mocy 480 wat. Volkswagen Atlas zadba także o bezpieczeństwo, monitorowany będzie nie tylko przód, umożliwiając automatyczne hamowanie, ale także boki i tył pojazdu. Tak aby w przypadku niebezpiecznych sytuacji wyręczyć kierowcę.

Fot. Volkswagen

Najnowszy model niemieckiego producenta jak na razie przeznaczony będzie na rynek amerykański. Potem Volkswagen Atlas sprzedawany będzie jeszcze na rynku Rosyjskim oraz na bliskim wschodzie. Plany wprowadzenia do oferty w Europie jak na razie nie są znane. Tak więc Volkswagen Atlas nie zastąpi jak na razie Volkswagena Touarega.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-29 12:23:41
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volkswagen-Atlas-nowy-wymiar-7-osobowych-SUV-ow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt