Nowy Hyundai i10 ciąg dalszy podboju segmentu A

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Hyundai i10 ciąg dalszy podboju segmentu A
W 2008 roku miejsce miała premiera koreańskiego przedstawiciela segmentu A modelu Hyundai i10. Od tego czasu do klientów trafiło około 670 tyś samochodów, co stawia ten model w ścisłej czołówce w tej klasie pojazdów. W Paryżu podczas targów motoryzacyjnych w 2016 roku premierę miała nowa odsłona samochodu, które wprowadziły bardzo dużo zmian do modelu. Pozostawiając wymiarowo samochód w segmencie A, czerpiąc jednak technologicznie od tych dużo wyżej pozycjonowanych. Hyundai i10 oferowany będzie z w trzech wersjach silnikowych. Auto będzie mogło być także wyposażone w zaawansowane rozwiązania aktywnego bezpieczeństwa.


Fot. Hyundai

Zmieniona stylistyka modelu Hyundai i10, wprowadza do samochodu bardziej sportową opływową linię. Mimo tego koreański maluch pozostaje prawdziwym małym miejskim samochodem. Na co wskazują użyte w tym aucie jednostki napędowe. Pod maską nowego Hyundai i10 dostępne są trzy silniki benzynowe, z czego jedna może być dodatkowo zasilana gazem. Podstawową jednostką, która znajduje się w koreańskim maluchu to 1.0l o mocy 66 KM, ten sam silnik posłużył także do wersji napędzanej gazem. Najmocniejszy silnik o pojemności 1.25l dysponuje mocą 87 KM.

Fot. Hyundai

Nowy Hyundai i10 od teraz oferować będzie swoim użytkownikom technologie, które raczej znane są z samochodów segmentu C. Samochód wyposażony został w wysokiej jakości wyświetlacz o przekątnej 7 cali. Do tego dochodzi nawigacja oraz możliwość bezprzewodowego sparowania telefonu z samochodem. Hyundai i10 także pod względem bezpieczeństwa jest pojazdem niezawodnym. Nad zdrowiem swoich użytkowników auto będzie czuwać dzięki aktywnym systemom bezpieczeństwa, które nie tylko poinformują kierowcę wizualnie i akustycznie o niebezpieczeństwie. Ponadto auto dysponuje sześcioma poduszkami powietrznymi. Cena podstawowego modelu zaczyna się od 39 900 zł, co jest drożej o 6 100 zł wobec poprzedniej odsłony samochodu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-02 10:52:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Hyundai-i10-ciag-dalszy-podboju-segmentu-A

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt