Mazda 6 - sportowa elegancja w dwóch wersjach

Rozmiar tesktu A A A
-
Mazda 6 - sportowa elegancja w dwóch wersjach
Swoją premierę najnowsza Mazda miała w Rosji, ale tam zaprezenowana została tylko wersja sedan. Na targach w Paryżu model 6 zaprezentowany został w odmianie Kombi. Jest to trzecia generacja tego samochodu i drugi model stworzony w języku designowym KODO - Soul of Motion.


Wymiary sedana prezentują się następująco: długość 4.865m, szerokość 1.84m, wysokość 1.45m, zaś rozstaw osi wynosi 2.83m. Kombi jest krótsze o 6 cm, ale za to wyższe o 3 cm i jego wymiary, to: 4.8m długości, 1.84m szerokości, 1.48m wysokości, a rozstaw osi 2.75m. Pojemność bagażnika przy złożonych siedzeniach w sedanie wynosi 489l, zaś w kombi 522l przy złożonych siedzeniach pojemność wzrasta do 1.664l.

Obie wersje dostępne będą z jednym z pięciu silników. Trzy jednostki benzynowe i dwa wysokoprężne. Wszystkie diesle w standardzie wyposażone są w system i-ELOOP, z kolei w przypadku napędów benzynowych tylko najwyższe wersje modelowe. System pozwala n magazynowanie energii z hamowania, co przekłada się na zmniejsze zużycia paliwa podczas ruszania. Wśród benzyn znajdziemy dwa silniki 2-litrowe o mocy 145KM lub 165KM. Najmocniejsza benzyna, o pojemności 2.5l, ma moc 192KM. Wyspokprężnez kolei, to dwie 2.2-litrowe jednostki o mocy 150KM lub 175KM. Kazdy silnik wyposażony został w 6-biegową skrzynię manulaną ( z wyjątkiem najmocniejszej benzyny - tam znajduje się już w standardzie automatyczna przekładnia ). Pozostałe silniki mogą zostać doposażone w automatyczne skrzynie.

Im nowszy samochód, tym więcej elektroniki użytkownej i gwarantującej bezpieczeństwo. Technologie, które dotychczas znaleźć można było tylko w klasie w premium, zaczynają przenikać bardzo swobodnie do tochę niżej klasyfikowanych modeli. I tak w nowej Mazdzie 6 znajdziemy wyrafinowane systemy. MRCC działa do prędkości 200km/h, kontrolując odstęp od jadącego przed nami samochodu, aby w przypadku nagłego hamowania można było zareagować. SBS działa w przedziale 15 km/h do 145 km/h i ostrzega kierowcę przed tym, iż jest za blisko samochodu, który jedzie przed nim. SCBS z kolei automatycznie hamuje samochód, gdy na przykład ktoś wchodzi nam pod koła. System działa w prędkościach od 4 do 30 km/h tj. może wyhamować samochód lub spowolnić go na tyle, aby kolizja miała jak najmniejsze skutki. LDWS to system ostrzegający, gdy kierowca zmienia pas ruchu bez sygnalizatora.

Multimedia również grają dużą rolę w nowej Mazdzie 6. Do dyspozycji mamy tu 3,5 oraz 5,8-calowy, dotykowy monitor. Na mniejszym, który umieszony jest w desce rozdzielczej, znajdują się wszelkie informacje dotyczące samochodu. Większy, umieszczony wysoko na środkowej konsoli, służy jako system multimedialny. Samochód wyposażony jest także w nawigację z systemem TomTom, co gwarantuje wysoką jakość map. System audio marki BOSE to gwarancja najwyższej jakości dźwięku premium. Łatwe podłączenie smartfona pozwala nie tylko na dzwonienie, ale także na przeglądanie SMSów, MMSów i Maili. Na monitorze można także wyświetlić obraz z kamer, które ułatwiają parkowanie tego dużego samochodu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


usa - 2012-10-09 00:49:46
Cytat:
[b]asad[/b] Kurcze ładna ta mazda szkoda tylko że tyle kosztuje.
A gdzie ty tutaj widzisz cenę? Co prawda Mazda kosztuje trochę więcej niż inne porównywalne samochody ale za to silniki mają nie do zajechania.

asad - 2012-10-08 17:27:31
Kurcze ładna ta mazda szkoda tylko że tyle kosztuje.

Paweł Robert Kostecki - 2012-10-08 16:01:21
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mazda-6-sportowa-elegancja-w-dwoch-wersjach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt