Nowy Seat Leon ST 4Drive z napędem na wszystkie koła

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Seat Leon ST 4Drive z napędem na wszystkie koła
Nowy Leon ST 4Drive z napędem na wszystkie koła zadebiutował podczas Austriackich Targów Samochodowych. Jest to kolejna premiera hiszpańskiego producenta w tym jednym modelu, tuż po pojawieniu się samego ST oraz nowej odsłony Cupra. Za napęd na wszystkie 4 koła odpowiada oczywiście sprawdzony system wykorzystywany przez inne marki należące do spółki Volkswagena.


Fot. Seat

Napęd na wszystkie 4 koła będzie dostępny tylko i wyłącznie w połączeniu z nowymi silnikami diesla. Do dyspozycji dostępne są dwie jednostki 2 litrowe TDI o mocy 105 oraz 150 KM. Za odpowiednie rozkład mocy na wszystkie koła odpowiadać będzie wielotarczowce sprzęgło Haldex 5 generacji, działające hydraulicznie. Napęd na wszystkie osie będzie jednak dostępny tylko i wyłącznie w momencie zapotrzebowania, np. w przypadku starty przyczepności. W każdym innym wypadku za napędzanie samochodu odpowiedzialna będzie przednia tylko przednia para kół samochodu.

Fot. Seat

Dzięki takiemu rozwiązaniu spalanie tych jednostek, wobec wyłącznie przednio napędzanych jest tylko trochę większe - 4,5l ( wobec 3,8l ) zaś dla mocniejszej jednostki 4,8l ( wobec 4,1l ). Jednak zwiększona trakcja, a przez to bezpieczeństwo podczas manewrów jest warta tych kilku litrów więcej, spalonych w przeciągu kilku letniego użytkowania samochodu. Do zarządzania mocą silnika służy 6 biegowa manualna skrzynia.

Fot. Seat

Seat Leon 4Drive jako pierwszy kombi w rodzinie Leonów oferuje maksymalnie 1470litrów miejsca na bagaże przy złożonych siedzeniach. Stawia go to w ścisłej czołówce w segmencie C. Przy dodatkowo złożonym przednim siedzeniu można przewieźć rzeczy nawet do 2,5m długości.

Wraz z napędem na 4 koła Seata Leona będzie można mieć we wszystkich wersjach wyposażeniowych dostępnych dla modelu ST. Na sam początek, w kwietniu, pojawi się wersja wyłącznie z silnikiem 105 konnym. W lato ma nastąpić pojawienie się mocniejszej wersji Seata Leona ST 4Drive.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-01-20 05:41:02
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Seat-Leon-ST-4Drive-z-napedem-na-wszystkie-kola

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt