Nowy Mercedes S-Klasa dołącza do rodziny AMG

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Mercedes S-Klasa dołącza do rodziny AMG
Każdy z Mercedesów cywilnych po swoim debiucie na ulicy prędzej czy później trafia pod skrzydła "przydomowego" AMG. Najnowszym z modeli zaszczyconych wizytą, jest najbardziej luksusowy z Mercedesów - S-Klasa. Już bez modyfikacji nowa S-Klasa nie należy do najwolniejszych samochodów, jednak teraz może równać się z usportowionymi samochodami.


Fot. Mercedes

Pod maskę S-Klasy 65 AMG trafi zmodyfikowany 6-litrowy silnik w układzie V12. Jednostka ta będzie generować 630 KM, co przekłada się na pokaźny moment obrotowy wynoszący 1000 Nm. Jednak tak mocna specyfikacja nie przeszkadza w tym, aby pojazd mógł cieszyć się nową normą spalania EU6, która to wchodzi od następnego roku w życie. Do zarządzania mocą posłużyła 7-biegowa automatyczna przekładnia.

Fot. Mercedes

Nowa S-Klasa AMG jest aktualnie 3 generacją, która mogła dołączyć do tego elitarnego grona. Pierwsza wersja zaprezentowana została w 2003, druga swój żywot rozpoczęła 2006. Samochód pod kątem bogatego wyposażenia niczym nie odróżnia się od jego normalnej wersji. Jednak w standardzie otrzymuje nie tylko sportowe, ale także dostosowujące się do nawierzchni zawieszenie.

Fot. Mercedes

Nowością dostępną w S-Klasie AMG jest system Head-up-Display. Polega on na wyświetlaniu kluczowych informacji związanych z prowadzeniem samochodu tam, gdzie kierowca powinien mieć zwrócony wzrok przez cały czas na przednią szybę. Kolejny system, który pozwala na prostszą obsługę systemów samochodu, to zintegrowany touchpad o wymiarach 6,5cm na 4,5cm. Dzięki temu łatwiej i szybciej można nawigować w systemie bez potrzeby sięgania ręką ekranu.

Fot. Mercedes

Cena S-Klasy 65 w pakiecie AMG zaczynać się będzie w Niemczech w granicach 232 050 Euro wraz z wliczonym podatkiem 19%. W Polsce zapewne cena przekroczy milion złotych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-11-11 22:43:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Mercedes-S-Klasa-dolacza-do-rodziny-AMG

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda