Volvo kolejnym partnerem Ubera

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo kolejnym partnerem Ubera
Amerykańska firma Uber podpisała kolejną umowę z liczącym się producentem samochodów w celu rozwoju autonomicznych samochodów. Volvo to prekursor i jeden z producentów samochodów z najbardziej zaawansowanymi pracami w tym zakresie. Szwedzki producent przewiduje, że pierwszy autonomiczny samochód tej marki pojawi się na ulicach już 2020 roku. Zgodnie z przyjętym kilka lat temu projektem 0 zabitych w nowych Volvo. Nowa technologia ma przede wszystkim zapobiec ludzkim błędom podczas jazdy samochodem. Co roku na ulicach na całym świecie ginie prawie milion osób.


Fot. Volvo

Projekt po obu stronach będzie kosztował 300 milionów dolarów. Obie firmy w swoich testach wykorzystywać będą te same pojazdy, dzięki czemu będzie możliwa lepsza wymiana danych. Flota składać będzie się z najbardziej luksusowych modeli z oferty szwedzkiego producenta, flagowy XC90 jak też niżej zawieszeni bracia S90 oraz V90. Volvo już we własnym zakresie w następnym roku wystartuje z dużym testem pierwszych w pełni autonomicznych samochodów w Goteborgu. Do tego dochodzą liczne symulacje oraz specjalnie wybudowane małe miasteczko z własna autostradą do testowania różnych wydarzeń drogowych na żywo.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-08-19 08:03:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-kolejnym-partnerem-Ubera

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt