Nissan Note - nowe technologie w segmencie B

Rozmiar tesktu A A A
-
Nissan Note - nowe technologie w segmencie B
Nissan Note, już podczas premiery swojej pierwszej generacji, zaoferował swoim nabywcom dużo przestrzeni oraz użyteczności, zmieszczonej w wymiarach samochodu segmentu B. Ten trend został także utrzymany w nowym modelu, z jednym dodatkowym atutem. Samochód otrzymał bardziej sportowy wygląd. Japoński producent zadbał także o inny ważny wariant wyposażenia samochodu, multimedia.
Nowy Nissan Note, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, prezentuje się bardziej sportowo. Japoński producent uzyskał to między innymi dzięki zastosowaniu bardziej opływowego nadwozia, zakończonego małym spoilerem. Kolejne zmiany, które mają wpływ na nowy, bardziej dynamiczny wygląd, to nowy wlot powietrza oraz przepracowane reflektory, które bardziej wkomponowują się do frontu samochodu.Pod maską dostępne będą jak na razie tylko trzy jednostki. Dwie z nich napędzane benzyną, zaś jedna dieslem. Obie jednostki benzynowe zostały przepracowane, udoskonalone tak, aby spełniać zarówno aspekty ekologiczne, jak też dynamiczne. Najsłabsza jednostka, o pojemności 1.4l i mocy 88 KM, dostępna będzie tylko w wersji wyposażeniowej Visia oraz Acenta.

SilnikMocMoment obrotowyPaliwoSkrzynia biegów
1.4l88 KM128 NmBenzyna5 bieg. manual
1.6l110 KM153NmBenzyna5 bieg. manual/4 bieg.automat
1.5l90 KM200 NmDiesel5 bieg. manual


Wymiary nowego Nissana Note nie uległy wielkim zmianom wobec aktualnej generacji. Tak też długość samochodu wynosi 4,10 m, szerokość, to 1,69m zaś wysokość 1,55m. Rozstaw osi w nowym Japończyku ustawiony został na 2,6m. Samochód może pochwalić się (jak na przedstawiciela niedużych miejskich samochodów) sporą ilością miejsca na bagaże. Tak też przy niezłożonych tylnych siedzeniach pojemność bagażnika wynosi 437l. Gdy się jednak wykorzysta pełną dostępną powierzchnię, miejsce to wzrasta do 1332l.Także wnętrze jest bardziej przemyślanie, poukładane i usportowione, niż w poprzedniej generacji modelu. Mimo większej ilości przycisków i pokręteł, kokpit prezentuje się dużo lżej. Środkowa multimedialna konsola stanowi oddzielną część kokpitu, poprzez odpowiednie oddzielenie jej bocznymi wstawkami i umieszczeniem na innym materiale, aniżeli reszta. Bardziej dynamiczny wygląd uzyskano między innymi poprzez nową kierownicę oraz nowe podświetlenie zegarów.Nissan Note to pierwszy samochód, który będzie mógł być wyposażony w tak zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Przykłądowo Nissan Safety Shield, to zbiór systemów elektronicznych, które mają wspierać kierowcę podczas poruszania się po mieście, przyczyniając się do bezpośredniego podniesienia bezpieczeństwa osób podróżujących w samochodzie. W skład Nissan Safety Shield wchodzą między innymi: system ostrzegający przed pojazdami w martwym kącie, system ostrzegający o zjechaniu z pasa ruchu oraz system do monitorowania, co dzieje się za samochodem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-08-05 21:28:56
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nissan-Note-nowe-technologie-w-segmencie-B

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt