Toyota Mirai, samochód z przełomowym napędem

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota Mirai, samochód z przełomowym napędem
15 grudnia wystartowała sprzedaż pierwszego w swoim rodzaju samochodu, produkowanego na masową skalę. Toyota Mirai pojazd z innowacyjnym i przełomowym w motoryzacji napędem, zarówno pod kątem ekonomi jak też ekologi. Nowy produkt Toyoty napędzany jest za pomocą wodoru, dzięki temu jest bardziej ekologiczny niż najbardziej czysty samochód elektryczny oraz bardziej komfortowy niż samochód, którego trzeba ładować przez kilka godzin, aby móc kontynuować podróż.


Fot. Toyota

Toyota Mirai to przedstawiciel segmentu D. Jednak mimo nowoczesnego systemu napędzania pojazdu nie umniejsza poczucie komfortu jak też nie zabiera dodatkowego miejsca. Toyota Mirai wyposażona została w dwa baki, z przodu jak też z tyłu samochodu. Wymiary nowego japońskiego modelu prezentują się następująco: 4.89m długości, 1.82m szerokości, 1.54m wysokości oraz rozstaw osi 2.78m. Toyota Mirai z swoim designem wprowadza nowe elementy stylistyczne samochód, dzięki czemu cała bryła prezentuje się pewnie i lekko zadziornie. Stylistyka wnętrza to zabawa dwóch światów, teraźniejszości i przyszłości. Idealnie wkomponowane elementy wpisują pojazd do aktualnie obowiązujących trendów do tego co nadejdzie w najbliższych latach.

Fot. Toyota

W Europie na rynku Wielkiej Brytanie, Niemiec oraz Danii samochód pojawi się dopiero na przełomie 2015 roku. Reszta Europy będzie musiała czekać aż do 2017 roku. Spowodowane to jest zapewne tym faktem, że nie wszystkie kraje są przystosowane aby móc dystrybuować odpowiedniego paliwa na dużą skale. Cele sprzedażowe ustawione zostały na 50-100 sztuk rocznie, co może nie dziwić gdyż cena za samochód w przypadku niemieckiego rynku ma oscylować w granicach 66 tyś euro..

Fot. Toyota

Ekologia nie musi oznaczać kompromis w zakresie komfortu podróżowaniu. Toyota wraz modelem Mirai idealnie to prezentuje. Do napędzania samochodu posłuży silnik elektryczny, którego moc wynosi 154KM. Pojemność zbiorników, które magazynują sprężony wodór pod ciśnieniem 700 bar, wynosi 112l. Dla bezpieczeństwa, system transportowania wodoru został tak zaprojektowany, że w przypadku ulatniania się wodoru, zakręcane zostają wszystkie zawory.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


krycho - 2014-12-27 11:44:43
ciekawy design wnetrza ma ta toyota mirai no ale to w zasadzie nie ma znaczenia ważne żeby byla oszczędna.

Paweł Robert Kostecki - 2014-12-18 21:50:48
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-Mirai--samochod-z-przelomowym-napedem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt