Jaguary XJ oraz XF otrzymają napęd na 4 koła

Rozmiar tesktu A A A
-
Jaguary XJ oraz XF otrzymają napęd na 4 koła
Trudno w to uwierzyć, ale dotychczas Jaguar, jako jeden z nielicznych producentów klasy premium, nie posiadał w gamie pojazdu z napędem na 4 koła. Od 2013 roku ma się to w końcu zmienić i brytyjski producent dołaczy do grona konkurentów z AWD.


Napęd na 4 koła otrzymają modele XJ i XF z nowym, 3.0-litrowym silnikiem V6, o mocy 340KM. Rozkład tej siły ma być w stosunku 50:50. Z kolei nowy układ ma wspierać kierowcę w przypadku utraty przyczepności któregoś z kół i pomóc wyprowadzić samochód na prostą drogę. Oprócz AWD w tych modelach znajdzie się także technologia Start/Stop, która ma trzymać spalanie w normach, podczas podróży po mieście.

Dostępność napędu na 4 koła będzie na razie ograniczona do kilku dużych rynków. Napędzanego na 2osie kotka otrzyma wstępnie Europa, Ameryka Północna, Rosja, Chiny.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-08-19 17:23:05
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Jaguary-XJ-oraz-XF-otrzymaja-naped-na-4-kola

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt