Kia Niro nadchodzi koreański hybrydowy crossover

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Niro nadchodzi koreański hybrydowy crossover
Tegoroczne targi w Genewie będą miejsce dwóch premier koreańskiego producenta Kia. Pierwsza z nich opisywana już wcześniej to wersja kombi modelu Optima. Druga Kia Niro, to crossover z hybrydowym napędem. W Europie jak na razie koreański producent nie może pochwalić się wielkim sukcesem w zakresie hybrydowych napędów. Poprzednia generacji Optimy, jedynego oferowanego samochodu z tą technologią nie cieszyła się zbytnim powodzeniem. Teraz ma to się jednak zmienić. Kia Niro wchodzi w najszybciej rozwijający się segment samochodów kompaktowych wyżej zawieszonych. Stylistycznie Niro bardzo nawiązuje do innego trochę wyżej zawieszonego modelu Sportage. Pierwsza dostawa modelu Niro w europie ma nastąpić już w lipcu.


Fot. Kia

Kia Niro to pierwszy model z nowej polityki firmy. Pojazdy tej marki mają do 2020 roku mieć o 25 mniejsze spalanie niż pojazdy które swoją premierę miały w 2014 roku. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, jedynym aktualnie rozwiązaniem to stosowanie elementów hybrydowych. Silnik który znalazł się w Kia Niro został specjalnie przygotowany pod ten model i będzie pierwszy z wielu, które niebawem pojawią się na rynku. Pojemność nowej jednostki wynosi 1.6l, generuje 105KM mocy oraz moment obrotowy 147Nm. Wsparcie silnik otrzymuje przez silnik elektryczny. Suma tych dwóch rozwiązań sprawia że pełna moc wspólnego układu wynosi 141 KM. Dobry komfort to ważny element, jednak dwusprzęgłowe przekładnie nowej generacji mają także inne zalety. Ekonomiczne i szybkie przełączanie biegów także pozytywnie wpływa na zużycie paliwa. Kia Niro właśnie taką skrzynie biegów z 6 przełożeniami.

Fot. Kia

Jednak silniki to tylko jeden z elementów, który ma wpływ na spalanie. Waga samochody też gra dużą rolę. Każdy kg się liczy, średnio 100kg więcej masy pojazdu to około pół litra paliwa. Dla redukcji masy przygotowana została nowa lżejsza konstrukcja ze stali o wysokiej wytrzymałości dodatkiem lekkich ale bezpiecznych elementów wykonanych z aluminium. Wymiary samochodu przedstawiają się następująco: 4.335m długości, 1.8m szerokości oraz 1.535m wysokości. Miary te pozycjonują samochód zarówno pod względem wysokości zawieszenia jak też samymi wymiarami pomiędzy mniejszego Sportage, a większego Ceeda. Nowy Kia Niro otrzymał do tego pojemny na 421l bagażnik przy nie złożonych siedzeniach.

Fot. Kia

Samochody od kilkunastu lat to nie tylko narzędzia do poruszania się z punktu a do b. Pojazd musi zapewniać wiele multimedialnych zachcianek swoich właścicieli. W tym zakresie podział między samochody popularne, a premium zatarł się prawie całkowicie. W przypadku Kia Niro system audio należeć będzie do jednych z lepszych w bezpośredniej konkurencji. Standardowo w samochodzie znajdzie się 6 głośników. Jednak Niro będzie można także wyposażyć w system audio firmy JBL, w tym wypadku miejski crossover będzie miał 8 głośników oraz wzmacniacz. Całość będzie posiadała moc 320W. Dzięki technologi Clari-Fi odtwarzane audio ma być najlepszej jakości. Na tym nie koniec nowości. Wożenie kabli do ładowania telefonu to uciążliwa rzecz, w przypadku Kia Niro istnieje możliwość wyposażenia samochodu w moduł do bezprzewodowego ładowania. Oczywiście telefon musi także posiadać tą funkcjonalność.

Fot. Kia

Kia Niro nie będzie także odbiegać pod względem bezpieczeństwa. Rozwiązania aktywnych systemów do zapobiegania kolizjom czy też obniżenia ryzyka znajdą się na pokładzie tego modelu. Jak pokazał poprzednio roczny test Euro NCAP, rozwiązania te spełniają najwyższe wymogi. Kia Niro tak jak wszystkie pozostałe samochodu tej marki będą posiadać 7 letnią gwarancję do 150 tyś km. W zależności co nastąpi jako pierwsze.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-02-27 23:49:05
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kia-Niro-nadchodzi-koreanski-hybrydowy-crossover

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt