Strona korzysta z plikĂłw cookies w celu realizacji usĹug i zgodnie z PolitykÄ PlikĂłw Cookies. MoĹźesz okreĹliÄ warunki przechowywania lub dostÄpu do plikĂłw cookies w Twojej przeglÄ darce.X
Kia poszerzy ofertę jednostek o 48 woltowe zespoły
Rozmiar tesktuAAA
Paweł Kostecki - 17-05-2018
Kia to kolejny duży producent, który planuje szeroką elektryfikację swojej gamy modelowej. Tym razem koreańska marka stawia jednak głównie na bardziej przystępne cenowo rozwiązania typu mild hybrid, zamiast wyłącznie drogich układów plug-in hybrid znanych z modeli takich jak Kia Optima czy Kia Niro.
Producent zamierza wyposażyć swoje samochody w 48-woltowe układy elektryczne. Pierwszym modelem korzystającym z nowej technologii będzie bestseller marki — Kia Sportage. Samochód ma stać się idealnym wprowadzeniem klientów do świata nowoczesnych napędów. Dzięki zastosowaniu technologii mild hybrid auto będzie mogło znacząco ograniczyć zużycie paliwa, szczególnie podczas jazdy miejskiej.
Nowa jednostka napędowa w Kia Sportage zadebiutuje jeszcze pod koniec tego roku. Wszystkie modele wyposażone w 48-woltowy układ będą oznaczane nazwą EcoDynamics+.
Nowe rozwiązanie stanowi część strategii rozwoju marki o nazwie Kia Plan S 2025. Do 2025 roku Kia chce rozszerzyć swoją ofertę o 16 modeli wykorzystujących zaawansowane technologie elektromobilności. Wśród nich znajdzie się pięć samochodów typu mild hybrid, pięć modeli plug-in hybrid, pięć aut w pełni elektrycznych oraz jeden pojazd napędzany wodorem. Ten ostatni ma zadebiutować już w 2020 roku.