Kolejna odsłona wyników testów EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Kolejna odsłona wyników testów EuroNCAP
Organizacja EuroNCAP udostępniła wyniki bezpieczeństwa dziewięciu nowych samochodów, które ledwo co trafiły na rynek bądź dopiero na nim się pojawią. W tej szerokiej kadrze aut znalazły się takie modele jak: Ford Fiesta, Jeep Compas, Mazda CX-5, Mercedes Benz C-Klasa Kabriolet, Opel Grandland X, Renault Koleos oraz Opel Ampera-E. Oprócz ostatniego z wymienionych modeli, który otrzymał cztery gwiazdki. Pozostała grupa samochodów zebrała pełne 5 gwiazdek. Na samym końcu stawki z trzema gwiazdkami za standardowe wyposażenie bez pakietów aktywnego bezpieczeństwa koreański Kia Picanto oraz Kia Rio. W wersji wzbogaconej o te technologiczne nowinki pierwszy z nich otrzymał cztery drugi pełne pięć gwiazdek.


Fot. EuroNCAP

Te wyniki pokazują jak bardzo producenci cenią sobie dużą ilość punktów w tych niezależnych testach. Wiele auto dzięki temu na wyposażeniu standardowym otrzymało pakiety aktywnego bezpieczeństwa, które w razie potrzeby mogą pomóc kierowcy wyjść z sytuacji bez szwanku. Na wywróżenie zasłużyła siódma generacja Ford Fiesta. Model ten to obok Seat Ibiza to jedyne modele, które oprócz wysokich standardów bezpieczeństwa pasywnego wyposażone zostały także w bardzo zaawansowany i wydajny system bezpieczeństwa aktywnego. Które w obu wypadkach stanowi wyposażenie podstawowe.

Fot. EuroNCAP

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-09-06 23:37:51
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kolejna-odslona-wynikow-testow-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt