Ostatnie tegoroczne wyniki testów EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Ostatnie tegoroczne wyniki testów EuroNCAP
badająca bezpieczeństwo samochodów podała ostatnie tegoroczne wyniki swoich testów. Do zderzenia ze ściana przystąpiło sześć samochodów ( Audi Q2, Ford Edge, Hyundai IONIQ, Suzuki Ignis, SsangYong Tivoli i SsangYong XLV ), z czego w trzech z nich testy wykonywane były w wersji bez aktywnych systemów bezpieczeństwa oraz z nimi. Niespodzianek nie było Audi, Ford i Hyundai zdobyli 5 gwiazdek, w ich wypadku nawet podstawowe modele wyposażone są już w zaawansowane rozwiązania aktywnego bezpieczeństwa. Z całej trójki najlepiej wypadł Audi, który zdobył bardzo dużą ilość punktów w zakresie biernego bezpieczeństwa zarówno w przypadku pasażerów dorosłych 93% jak też dzieci 86%. Przewaga Forda okazałą się dziedzina bezpieczeństwa systemów aktywnych gdzie auto zdobyło aż 89%.


Fot. EuroNCAP

Słabiej wypadły pozostałe trzy modele z Azji, Suzuki Ignis bez systemów aktywnego bezpieczeństwa zaliczył trzy gwiazdki tak jak SsangYong Tivoli i XLV. Jednak w przeciwieństwie do koreańskiej konkurencji Suzuki zdobył odrobić stratę w drugim teście dzięki czemu zdobył 5 gwiazdek. SsangYong nie pomogły dużo aktywne systemy bezpieczeństwa i po doposażeniu tych samochodów w nie i tak rezultat końcowy to tylko cztery gwiazdki. Kolejne wyniki w Euro NCAP udostępnione zostaną 1 marca, a więc tuż przez targami w Genewie.

Fot. EuroNCAP

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-01 08:36:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ostatnie-tegoroczne-wyniki-testow-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt