MINI prezentuje swoje najmocniejsze uliczne wersje

Rozmiar tesktu A A A
-
MINI prezentuje swoje najmocniejsze uliczne wersje
Brytyjski producent samochodów klasy premium MINI zaprezentował najmocniejsze modele w swojej sześćdziesięcioletniej historii. Nowe czterocylindrowe silnik z turbodoładowaniem o mocy 306 KM znajdą się w modelach MINI John Cooper Works Clubman oraz MINI John Cooper Works Countryman. Optymalizacja wydajności silnika jak też zastosowanie nowych technologi w tym MINI TwinPower Turbo było kluczem do sukcesu. Pozwoliło to podnieść osiągi jednostki aż o 75 KM, wobec dotychczasowej najmocniejszej oferowanej w samochodach brytyjskiego producenta. Lepsze wartości silnik zyskał także w momencie obrotowym, który urósł z 350 Nm do 450 Nm.


Fot. MINI

Oba modele z tą jednostką będą wyposażone w ośmiostopniową automatyczną przekładnię, nie zabraknie też standardowego napędu na cztery koła ALL4. Nowe parametry pozwoliły poprawić przyspieszenie. W przypadku modelu MINI John Cooper Works Clubman, 100 km/h na liczniku zobaczymy już po 4,9 sekundach. Jest to wynik lepszy aż o 1,4 sekundy, wobec dotychczasowej najmocniejsze wersji modelu. W przypadku MINI John Cooper Works Countryman sprint do 100 km/h zajmuje 5,1 sekundy, co jest wynik lepszy aż o 1,5 sekundy.

Fot. MINI

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-17 12:40:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/MINI-prezentuje-swoje-najmocniejsze-uliczne-wersje

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt