Mazda 3 z premierowym systemem SKYACTIVE-VEHICLE DYNAMICS

Rozmiar tesktu A A A
-
Mazda 3 z premierowym systemem SKYACTIVE-VEHICLE DYNAMICS
Mazda rozpoczęła sprzedaż Mazdy 3 z rocznika 2017 na swoim rodzimym rynku. Wraz z nową odsłoną kompaktowego samochodu, japoński producent zaprezentował nowy system wspierające kierowcę podczas jazdy. Rozwiązanie to nazywa się G-Vectoring Control i wchodzi w skład SKYACTIVE-VEHICLE DYNAMICS. Jednak na tym nie koniec nowości. W Mazdzie 3 z rocznika 2017 roku pojawią się także nowe jednostki napędowe oraz zmodyfikowane wyposażenie.


Fot. Mazda

G-Vectoring Control to nowatorski system wpierający kierowcę w różnych sytuacjach drogowych. System zadebiutuje właśnie w modelu Mazda 3 z rocznika 2017. Jest to pierwszy system na świecie, który jest w wstanie wpływać na wartość momentu obrotowego jednostki napędowej. Dzięki temu samochód dużo lepiej wchodzi w zakręty oraz poprawia intensywność wykonywanych manewrów np. podczas omijania przeszkód. Rozwiązanie to działa zarówno podczas małych prędkości w mieście jak też dużych na autostradzie.

Fot. Mazda

W nowej odsłonie Mazdy 3 znajdzie się nowa ulepszona wersją Head-up display, małej przezroczystej szybki na której wyświetlane są najważniejsze dane. Teraz rozwiązanie to będzie wyświetlać informację także na kolorowo. W ofercie znalazła się także nowa pozycja adaptacyjne światła diodowe, które w przeciwieństwie do tradycyjnych nie oślepiają kierowcy z nadjeżdżającego z nad przeciwka pojazdu. Ulepszony został także system automatycznego hamowania, w którym wymieniona ostała cała mechanika.

Fot. Mazda

Odświeżona Mazda 3 zadebiutuje w późniejszym okresie także w Europie. Wtedy ofeta jednostek napędowych dla tego samochodu będzie wyglądał następująco. Nadal oferowane będą tylko trzy wersję benzynowe: SKYACTIVE-G 1.5 100 KM oraz SKYACTIVE-G 2.0 w wariancie 120 KM lub 165 KM. W ofercie znajdą się także dwa silniki wysokoprężne, SKYACTIVE-D 1.5 105 KM i SKYACTIVE 2.2 150 KM. Wszystkie silniki współpracują z 6 biegową manualną przekładnia lub opcjonalnie o tej samej ilości przełożeń automatyczna skrzynia biegów.

Fot. Mazda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-07-14 23:51:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mazda-3-z-premierowym-systemem-SKYACTIVE-VEHICLE-DYNAMICS

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt