Mazda zaprezentowała model Mazda 6 na 2017 rok

Rozmiar tesktu A A A
-
Mazda zaprezentowała model Mazda 6 na 2017 rok
Wraz z najnowszą generacją Mazdy 6 rozpoczął się okres rozkwitu dla japońskiej marki. Samochód pojawił się na rynku tuż pod koniec wielkiego kryzysu ekonomicznego. Japoński producent właśnie dzięki temu modelu wyszła z tego ciężkiego okresu silniejsza. Mimo, że samochód ma już kilka lat, nadal zachwyca swoim wyglądem, energią oraz ponadczasowemu wyglądzie nadwozia. Konkurencja jednak nie śpi i co rusz należy ulepszać już doprowadzone do perfekcji samochody. W modelu Mazda 6 w 2017 roku zajdzie kilka zmian. Samochód wzbogaci się zarówno o nowe standardowe wyposażenie jak też dodatkowo płatne.


Fot. Mazda

Tak jak w poprzednich modelach specjalnie przygotowanych na 2017 rok, tak też Mazda 6 otrzyma G-Vectoring. System, który odpowiada za lepsze właściwości jezdne dzięki elektronicznemu sterowaniu pracy silnika, przekładni oraz zawieszeniu. G-Vectoring jest w stanie modyfikować moment obrotowy jednostki w zależności od ruchu kierownicą. Pod maską znajdą się trzy silniki benzynowe SKYACTIVE-G oraz dwa wysokoprężne SKYACTIVE-D. Dwulitrowy benzynowy silnik dostępny będzie w dwóch wariantach 145 KM oraz 165 KM. Trzecią jednostką będzie posiadał pojemność 2.5 litrów oraz moc 192 KM. Żadna z wyżej wymienionych jednostek nie wykorzystuje jak na razie turbodoładowania, mimo tego na tle konkurencji wypadają bardzo dobrze. Pozostałe dwa wysokoprężne jednostki posiadają pojemność 2.2 litrów oraz mocy 150 KM lub 175 KM. W tej ostatniej zaszły liczne zmiany, które przyczyniają się przede wszystkim na popraniu ogólnego komfortu użytkowania.

Fot. Mazda

Wnętrze samochodu otrzymało kilka modyfikacji technologicznych. Wymieniony został monochromatyczny ekranik head-up display, który umieszczony jest tuż pod szybą przed kierowcą. Nie tylko wyświetlane na nim informacje są w kolorze, dodatkowo doszło wiele cennych danych do których kierowca ma dostęp bez potrzeby odwracania uwagi od ulicy. Do tego dochodzi także odświeżony pakiet systemów aktywnego bezpieczeństwa. Ponadto samochód wyposażony w pakiet i-Activesense otrzymał następujące funkcjonalności ja czytanie znaków drogowych oraz ostrzeganie kierowcy, np. przy przekroczeniu dozwolonej prędkości. Zwiększony został zakres aktywnego tempomatu dzięki wymianie lasera bliskiej podczerwieni na kamerę z zakresu 15-145 km/h na 15-160 km/h.

Fot. Mazda

Wygląd nadwozia charakteryzują się ostrymi dynamicznymi zakończeniami. Dodatkowo podkreślane są one poprzez pełne LEDowe oświetlenie zewnętrzne. Zakres felg o wielkości od 17 do 19 cali nadają konstrukcji lekkości oraz dodatkowej dynamiczności. Nowa technika lakierowania samochodu „Takuminuri” pozwala uzyskać dodatkowe efekty podkreślające sylwetkę samochodu. W sumie dostępnych będzie 9 odcieni lakierów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-09-22 08:10:46
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mazda-zaprezentowala-model-Mazda-6-na-2017-rok

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt