Mercedes A Klasa z 360 KM dołącza do rodziny AMG

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes A Klasa z 360 KM dołącza do rodziny AMG
Genewie przedstawiona została dotychczasowo najmocniejsza wersja najmniejszego z Mercedesów. Sama nowa A klasa, podczas swojej premiery w 2011 roku, zaprezentowała całkowicie odmienne podejście do dotychczasowego modelu. Pojazd stracił swój Van'owy krój na rzecz bardziej energicznego. Aby podkreślić nowy kierunek, w którym poszli inżynierowie i projektanci, brakowało tylko prawdziwego sportowego silnika.
Wersja AMG posiadać będzie 360-konną jednostkę czterocylindrową, o pojemności 2.0 litra. Maksymalny moment obrotowy będzie wynosić 450 Nm, dostępne w przedziale 2250-5000 obr/min. Mimo dużej mocy pod maską, samochód już teraz spełnia wyższe i bardziej restrykcyjne normy spalin Euro 6, które będą obowiązywać dopiero w 2015 roku. Ponadto spalanie mieszane wynosić ma tylko 6,9 litra na 100 km. Kolejny atrybut tego silnika, to przyspieszenie. Aby zobaczyć pierwsze 100 km/h na liczniku, potrzeba zaledwie 4.6 sekundy. Do zapewnienia idealnych osiągów i precyzyjnego przełączania biegów, zainstalowana została 7-biegowa automatyczna skrzynia ze sportową regulacją.Cała moc 360 KM przekazywana jest na wszystkie koła. Dla komfortu kierowcy, w nowej wersji A klasy, samochód będzie dostępny z regulacją trybu zawieszania oraz osiągów. Do wyboru ma być tryb kontrolowanych osiągów, sport oraz manualny. W trybie kontrolowanych osiągów znajdzie się także system start&stop, który pozwoli na zarówno dobre parametry techniczne jak też ekonomię silnika. Dla zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa przy tak wysokich osiągach samochodu, inżynierowie Mercedesa musieli wysilić się dodatkowo. Przykładowo zastosowany został 3-poziomowy ESP oraz ESP do zakrętów.Na zewnątrz samochód otrzymał kilka nowych, indywidualnych detali wyposażenia, jak przykładowo chromowane rury wydechowe. W oczy rzucają się od razu charakterystyczne elementy, które zdobią inne samochody tej marki. Wobec tradycyjnej wersji, nowa A klasa AMG otrzyma także przeprojektowane wnętrze, które podkreśla wyjątkowość tej odmiany. Wnętrze ozdobione zostało różnego rodzaju elementami i wstawkami karbonowymi. Układ "instrumentów pokładowych" jest rozłożony bardziej dynamicznie, nawiązując do zewnętrznego wizerunku samochodu.Oprócz standardowego wyposażenia, z którym produkowany jest samochód, nowy Mercedes dostępny jest także z masą opcji, zarówno funkcjonalnych, jak też wizualnych, dla podkreślenia swojego indywidualizmu.

Zamawiać będzie można ten model już od 8 kwietnia. Jednak pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero pod koniec czerwca. W celu lepszego przedstawienia modelu przyszłym nabywcom, przygotowana została ponadto specjalna strona, na której będzie można zapoznać się z tym samochodem. www.mercedes-amg.com/a45
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-23 22:14:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-A-Klasa-z-360-KM-dolacza-do-rodziny-AMG

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt