Mazda wprowadza kolejny samochód ze stylizacją KODO

Rozmiar tesktu A A A
-
Mazda wprowadza kolejny samochód ze stylizacją KODO
Premierą Mazdy na tegorocznych targach w Paryżu był nowy model MX-5. Aby nie zabrać temu bardzo ważnemu samochodu w ofercie japońskiego producenta rozgłosu, Mazda przesunęła oficjalną premierę pojazdu segmentu B na późniejszy termin. Podbój Europy dla najmniejszego modelu w ofercie japońskiego producenta rozpocznie się 3 listopada, gdzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana 150 dziennikarzom.


Fot. Mazda

Nowa Mazda 2, tak jak w ostatnim czasie zaprezentowane modele będzie bazowała na stylistyce KODO, duszy ruchu. Motyw, którym kieruje się przy tym japoński producent nawiązuje do sportowej stylizacji imitujący ciągły ruch. Mimo nie wielkich rozmiarów Mazdy 2, udało się tą stylizację także idealnie wkomponować w ten segment samochódów. Mazda 2 bazuje całkowicie na zaprezentowanym koncepcyjnym modelu Hazumi, którego premiera odbyła się w tym roku podczas targów w Genewie.

Fot. Mazda

Mazda 2, oprócz zaawansowanej sportowej stylizacji będzie także udoskonalona pod kątem technologicznym, z mocnym naciskiem na multimedialność. Znajdą się także inne nowe rozwiązania, które nie tylko przyczyniają się na poprawę komfortu, ale także na obniżenie kosztów eksploatacji. Wnętrze nowej Mazdy 2 bazuje głównie na tym co zaprezentowane zostało w nowym kompakcie Mazdy, w modelu 3.

Fot. Mazda

Wymiary nowej Mazdy 2 prezentują się następująco: 4.06m długości, 1.69m szerokości, 1.49m wysokości oraz rozstaw osi wynoszący 2.57m. W nowym japońskim samochodzie znajdzie się miejsce dla jednej z 4 jednostek napędowych. Trzy z nich to silniki benzynowe, każdy o pojemności 1.5l jednak z rożnymi mocami: 75 KM,90 KM oraz 115 KM. Najmocniejsza z tych jednostek dodatkowo wyposażona została w system i-ELOOP, który pozwala odzyskiwać energię kinetyczną , zmniejszając przy tym zużycie paliwa głównie w cyklu miejskim. Ostatnia z jednostek to silnik wysokoprężny także o pojemności 1.5l z mocą 105KM.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-10-10 23:30:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mazda-wprowadza-kolejny-samochod-ze-stylizacja-KODO

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt