Infiniti zaprezentował nowego Q60 na targach NAIAS

Rozmiar tesktu A A A
-
Infiniti zaprezentował nowego Q60 na targach NAIAS
Japońska marka premium Infniti zaprezentowało nowy model podczas targów NAIAS w Detroit. Model Q60 to sportowe Coupe. Jest to samochód, którego brakowało w dotychczasowej ofercie japońskiego producenta. Jak przystało na pojazd tego segmentu dysponuje on dużą ilością mocy oraz dynamicznym i sportowym nadwoziem. Nowy samochód ma także podtrzymać trend wzrostowy. Rok 2015 był dla Infiniti bardzo dobry. 213687 sprzedanych samochodów co oznacza wzrost na poziomie 15%.


Fot. Infiniti

Najnowszy samochód w ofercie Infiniti, model Q60 będzie dysponował mocną turbodoładowaną jednostką w układzie V6 o pojemności 3.0l. Silnik ma dysponować mocą 300 i 400 KM. Maksymalny moment obrotowy jakim dysponuje jednostka to 400 Nm w przypadku podstawowej wersji oraz 475 Nm w silniejszej odmianie. Zastosowany silnik w Q60 ma stanowić prym wśród jednostek napędowych montowanych w nowych modelach Infiniti. Oprócz dużej ilości mocy, optymalizacja osiągów pozwoliła na znaczne redukcje zużycia paliwa. Nowe rozwiązania w zakresie zawieszenie mają znacznie wpłynąć na poprawienie jakości prowadzenia samochodu.

Fot. Infiniti

W ofercie znajdzie się także słabsza jednostka. Sprawdzony 2.0 litrowy benzynowy silnik będzie posiadał moc 210 KM. Pojazd standardowo wyposażony jest w napęd na tylną oś. Istnieje jednak opcja przekazywania całej mocy wytwarzanej przez jednostki na wszystkie cztery koła. Nowy Q60 jest sukcesorem takich modeli jak G35 i G37. Infiniti Q60 w sprzedaży pojawić ma się w połowie roku w zależności od rynku.

Fot. Infiniti

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-14 08:38:52
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Infiniti-zaprezentowal-nowego-Q60-na-targach-NAIAS

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt