Mercedes B-Klasa na prąd

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes B-Klasa na prąd
Lawina elektryczna ruszyła. Nikt i nic już jej nie powstrzyma. Kolejny producent, który został przez nią na tyle porwany, że wkrótce jego propozycja pojawi się na rynku, to Mercedes. Na targach w Paryżu zaprezentowana została wersja elektryczna B-Klasy, która na rynku pojawić się ma już w 2014.


Dzięki zamontowaniu baterii na dnie konstrukcji, samochód nie tylko nie traci miejsca wewnątrz, ale ponadto jego ciężar został równomierznie rozprowadzony po całym samochodzie i masa baterii nie wpływa na właściwości jezde. Zamontowana ilość baterii daje możliwość przejechania nawet 200 km z prędkością 150km/h , co pozwala już na bardzo intensywną eksploatację pojazdu, nawet poza miastem.

Silnik elektryczny posiada moc 136 KM i 310Nm, a maksymalna prędkość została ograniczona do 150km/h. Dużem plusem silników elektryczych jest fakt, że pełna moc jest dostępna już od pierwszego dotknięcia pedału gazu, dzięki czemu przyspieszenie do 100km/h wynosi poniżej 10 sekund. Mercedes wyposażył swój pojazd w system szybkiego ładowania, dzięki temu już po godzinie podpięcia pod sieć wtyczką 400V, samochód ma moc na przejechanie nawet 100km. Przemyślane rozwiązania i elektrooszczędność to duże, pozytywne cechy tego pojazdu. Żadna wygenerowana dodatkowo energia nie ginie, tak więc nawet podczas hamowania samochód odzyskuje energię i wykorzystuje ją potem do dalszej jazdy.

Na zewnątrz samochód niczym nie odróznia się od swojego spalinowego potomka, tyle, że brak w nim rury wydechowej. Także wnętrze nie traci nic ze swojej przestronności, nadal jest miejsce dla 5 osób i na bagaż. Zmianę widać dopiero, gdy usiądzie się przed kierownicą - zamaist obrotomierza znajdziemy wskazówkę chwilowego obciążenia baterii samochodu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-28 23:26:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-B-Klasa-na-prad

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt