Nadjeżdża nowa generację modelu Audi A5 i S5

Rozmiar tesktu A A A
-
Nadjeżdża nowa generację modelu Audi A5 i S5
przeciągu kilku ostatnich lat wielu producentów rozszerzyło swoją ofertę samochodów o modele pośrednie, wpasowujące się idealnie pomiędzy sprawdzone modele. Oferując przy tym dodatkowe sportowe lub inne atuty w zależności od zapotrzebowania i przeznaczenia. W przypadku Audi 7 lat temu pojawił się model Audi A5 i Audi S5, teraz nadszedł czas na drugą generację tego modelu. W swojej najmocniejszej sportowej odsłonie S5, model w nadwoziu Coupe dysponować będzie jednostką V6 o mocy 354 KM i 500 Nm, pozwalająca osiągnąć 100 km/h w zaledwie w 4.7 sekundy. Nowe lepsze właściwości jezdne podkreśla do tego mocno odmieniony bardziej sportowy wygląd samochodu oraz duży zakres nowych technologi.


Fot. Audi

Rodzina samochodów Audi A5 wobec swojej poprzednie sprzedawanej wersji uległ lekkim zmianą wymiarowym. Model stał się dłuższy o 21 mm ( 4.733 m ), węższy o 11 mm ( 1.843 m ) i niższy o 5 mm (1.386m ). Wraz z długością auta, zwiększył się także rozstaw osi o dodatkowe 14 mm ( 2.824m ). Dzięki tym zmianą nadwozia auta oraz zabiegom stylistycznym, model prezentuje jeszcze bardziej sportową sylwetkę. Najbardziej widoczne zmiany to zmiany w światłach z przodu i z tyłu, na masce oraz przednim wlocie powietrza. Wykorzystanie nowych materiałów przyniosły Audi A5 mniejszą o 85 kg wagę. Co pozytywnie wpływa zarówno na dynamikę pojazdu jak też niższe zużycie paliwa.

Fot. Audi

Nowe sportowe Coupe Audi A5 oferowane będzie z sześcioma jednostkami napędowymi po trzy benzynowe i trzy wysokoprężne. Oferta będzie obejmować silniki o mocy od 150 KM do 286 KM. Zakres silników benzynowych rozpoczynać będzie się od 1,4 TFSI o mocy 150 KM. W ofercie znajdą się jeszcze dwie jednostki TSFI o pojemności 2.0 i o mocy 190 KM, 252 KM. W przypadku jednostek wysokoprężnych oferta prezentować będzie się następująco: 2.0 TDI 190 KM, 3.0 TDI 218 KM oraz 3.0 TDI 286 KM. W zależności od wersji jednostki przekazywana moc będzie przez manualne skrzynie lub 7 biegową automatyczną z dwoma sprzęgłami. Model Audi S5 dostępny będzie z jednym silnikiem benzynowym. Turbodoładowana V6 TFSI o pojemności 3.0 litrów dysponować będzie mocą 354 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 500 Nm. W tej wersji napęd przekazywany będzie przez 8 biegową automatyczną przekładnię tiptronic na wszystkie cztery koła. Wszystkie jednostki, które znalazły zastosowanie w nowej generacji samochodu oferują oszczędność na poziomie 17 – 22 % wobec tych stosowanych w poprzedniej generacji auta.

Fot. Audi

Audi A5 i Audi S5 to kolejne modele w ofercie niemieckiego producenta, które wyposażone zostały w nową multimedialną deskę rozdzielczą składającą się z 12,3 calowego cyfrowego wyświetlacza. Do tego dochodzi także head up display, zapewniając kierowcy dobrą widoczność i pełny zakres informacji w każdym momencie. Jak przystało na klasę premium także system audio musi spełniać te warunki. W przypadku rodziny Audi A5 tą rolę będzie spełniać system multimedialny Bang & Olufsen Sound System składający się 19 głośników o sumarycznej mocy 755W. Idealnie rozdysponowane głośniki mają zapewnić wszystkim osobą wrażenie dźwięku 3D, niezależnie od miejsca siedzenia. Centralnie umieszczony cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 8.3 cala będzie służył z jednej strony do wyświetlania nawigacji z drugiej zaś służył jako system sterowania systemami multimedialnymi oraz ustawieniami samochodu.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-19 17:06:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nadjezdza-nowa-generacje-modelu-Audi-A5-i-S5

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt