Napęd na tył nie tylko u Niemców.

Rozmiar tesktu A A A
-
Napęd na tył nie tylko u Niemców.
Samochodem z napędem na tył głównie kojarzą się z motoryzacją niemiecką. Jednak aspiracje pewnej koreańskiej marki są tak wysokie, że także oni próbują swoich sił i wzorują się na najlepszych. Pierwszym modelem dostępnym z takim napędem stanie się Hyundai Genesis Coupe, który od krótkiego czasu jest już dostępny na naszym rynku. Aby móc sobie pozwolić na ten samochód, trzeba przygotować minimum 115 tys. zł. W zamian otrzymujemy 200 koni i silnik o mocy 2.0, jednak dla tych, dla który rasowe mruczenie silnika jest ważne, Hyundai udostępnił także jednostkę 3.8l V6 o mocy 303 koni. Tu jednak trzeba już sięgnąć głębiej do kieszeni, a dokładniej znaleźć w niej 155 tyś zł.


Wnętrze samochodu jest proste - bez zbędnych luksusów - w stylu wsiąść, przejechać się, wysiąść. Hyundai Genesis przeznaczony jest głównie dla 2 osób, jednak na upartego zmieszczą się cztery.

Z zewnątrz samochód prezentuje się sportowo. Nisko poprowadzona, ostra linia nadwozia, podkreśla osiągi. Silnik 2.0 aby rozruszać samochód do 100 km na godzinę potrzebuje 8 sekund, natomiast jednostka V6 osiąga tę prędkość w 6.3 sekundy.

Cena, jak na to, co otrzymujemy, jest adekwatna. Na podobny samochód zza Odry trzeba by było przeznaczyć przynajmniej dwa razy tyle. Jeżeli ktoś potrzebuje sportowych osiągów i nie zależy mu na "elitarnym" znaczku, może spokojnie wybrać właśnie ten samochód.

W przeciwieństwie do Niemców, Koreańczyk daje 5 lat gwarancji. Hyundai planuje sprzedaż tego modelu na poziomie 2 tys sztuk w całej europie. Może to być jednak trudne przedsięwzięcie. Konkurencja nie śpi i jeśli wszystkie plotki się potwierdzą, w tym roku, w polskich salonach Chevroleta - na stulecie marki - zawita Camaro w podobnej cenie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-02-02 02:05:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Naped_na_tyl_nie_tylko_u_Niemcow_

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt