Nowy system wsparcia kierowców w samochodach MINI

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy system wsparcia kierowców w samochodach MINI
Brytyjska marka MINI, dzięki swojemu powiązaniu z niemieckim potentatem BMW, rozwija się bardzo dobrze. Również dzięki mocnej współpracy oraz możliwości wykorzystania technologii opracowanych przez niemieckiego producenta, samochody MINI wyposażone zostają w najnowsze i najlepsze rozwiązania dostępne na rynku.


Fot. Mini

Nadszedł teraz czas na kolejny system, który ma jeszcze bardziej połączyć kierowcę z samochodem i ulicą. Nowy system head-up, to mały wysuwany szklany monitor, na którym kierowca informowany zostaje o najważniejszych zdarzeniach związanych z samochodem. Dzięki temu nie musi odwracać wzroku od ulicy i może skoncentrować się na kierowaniu, mając cały czas kluczowe dane na oku.

Fot. Mini

System head-up będzie mógł przykładowo wyświetlać, jak szybko jedziemy oraz jak szybko nam wolno jechać na danej ulicy, zgodnie ze znakami drogowymi. Także o zakazach kierowca będzie informowany. Kolejnym atrybutem systemu jest możliwość pokazywania najważniejszych informacji związanych z nawigacją satelitarną.

Fot. Mini

W MINI znajdzie się także kamera, która stale monitoruje samochód jadący przed nami tak, aby nie doszło do ewentualnej kolizji. System wspierany będzie ponadto przez kolejną funkcję, odpowiadając za utrzymanie poprawnej wysokości świateł, tak aby nie oślepiać innych kierowców. Funkcjonalność systemu zwiększa się o automatyczną możliwość przełączania świateł do jazdy w nocy, na długie, i na odwrót.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-10-16 22:03:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-system-wsparcia-kierowcow-w-samochodach-MINI

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt